Menu strony

Symbol oferty: 175/9805

OPIS

ISCHGL to niewielkie miasteczko i zarazem ekskluzywny ośrodek zimowy w zachodniej Austrii, położony w zachodnim Tyrolu w dolinie Paznaun. Wioska usytuowana jest pmiędzy masywem Silvretta i łańcuchem górskim Verwall, pośród malowniczych alpejskich trzytysięczników.
Najbardziej znaną i najchętniej odwiedzaną częścią Ischgl jest ośrodek narciarski Silvretta Arena. Głównym szczytem wokół którego wytyczono większość tras jest góra Greitspitz (2864 metrów n.p.m.). Na miłośników białego szaleństwa czeka tu blisko 250 kilometrów bardo dobrze przygotowanych profesjonalnych i amatorskich tras zjazdowych i biegowych z 42 wyciągami. Dla snowboardzistów zaś przygotowano tu half-pipe oraz snow park.
Sezon zimowy w Ischgl rozpoczyna się zawsze na początku listopada i trwa do końca kwietnia. Na jego otwarcie organizowany jest koncert na który zapraszane są międzynarodowe gwiazdy muzyki pop. Ponadto praktycznie każdego dnia organizowane są tu różnego rodzaju imprezy co powoduje, że Ischgl określane bywa często mianem Alpejskiej Ibizy. Stacje kolejowe oraz część barów i restauracji połączone są ze sobą niesamowitym tunelem z ruchomymi chodnikami.
Miasteczko jest także uważane za jeden z najbardziej ekskluzywnych ośrodków zimowych w Austrii.

W regionie narciarskim działają jeszcze trzy ośrodki narciarskie: Galtür, See i Kappl z własnymi terenami narciarskimi. .

TRASY I WYCIĄGI NARCIARSKIE

Silvretta Ski, Funsport-Arena Ischgl-Samnaun:
łącznie znajduje się tutaj 238 km tras zjazdowych: ponad 47 łatwych, 157 średnich i ponad 33 km trudnych. 43 wyciągi o łącznej przepustowości 78645 osób/h skutecznie rozładowują kolejki. Znajduje się tutaj 12 wyciągów orczykowych, 25 krzesełkowych i 5 linowych (3 małe gondole i 2 duże gondole). Najdłuższa jest trasa z Greitspitze do Ischgl - 10 km długości i 1472 m różnicy poziomów. 135 km tras jest w razie potrzeby sztucznie naśnieżanych. Do ośrodka można dojechać darmowym skibusem.

Kappl ośrodek oferuje 40 km tras: 10 km łatwych, 25 km średnich i 5 km trudnych. Kappl posiada 2 wyciągi orczykowe, 2 krzesełkowe i 1 linowy wywożą 12200 osób/godz. 17 km tras jest sztucznie dośnieżanych. Teren narciarski jest położony na wysokości 1250 - 2690 m n.p.m., w scenerii szczytów sięgających ponad 3000 m: Silvretta z wspaniałymi panorami (Piz Buin 3316 m n.p.m.), Samnaun i Verwal, a także Bieler Höhe (2000 m n.p.m.) i doliny Montafon w Vorarlberg. Hala Disalpee jest właściwym centrum narciarskim, z węzłem komunikacyjnym tego terenu na wysokości 1890 m n.p.m., gdzie można także pojeździć w głębokim śniegu. Dominuje południowa ekspozycja stoków. Najdłuższy zjazd z Lattenjoch, 8 km długości, różnica poziomów 1050 m. Najtrudniejszy zjazd: trasa FIS - u, która ma 2 km długości, a różnica poziomów wynosi 600 m. Możliwość dojazdu darmowym skibusem.

Galtur: położony jest u stóp szczytu Ballunspitze. Kameralny teren narciarskim mieści się na wysokości 1600 - 2300 m n.p.m., jest tu 40km: 10 km trudnych, 24 km średnich i 6 km łatwych. Dominują trasy dla średniozaawansowanych. Trasy dla wymagających narciarzy głównie na Kopsalpe, z wyczynową trasą liczącą 3 km. Region posiada 6 wyciągów orczykowych, 3 krzesełkowe i 1 linowy, które mają przepustowość 15000 osób/godz. Najtrudniejszy zjazd z Ballunabfahrt - 3 km długości, różnica poziomów 280 m. Oświetlony stok Birkhahn - 2,2 km, o różnicy poziomów 415 m (w środy od 19.30 do 22.30). 25 km tras jest sztucznie naśnieżanych. Szkółka narciarska.

See: u wylotu doliny Paznaun pomiędzy Landeck (15 km) a Ischgl (17 km) jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Teren narciarski Bergbahnen See, położony jest na wysokości 1050 - 2450 m n.p.m. ze specjalnie wyznaczonymi trasami narciarskimi dla najmłodszych. W sumie jest tu łącznie 33 km tras łatwych 8 km, średnich 17 km i trudnych 8 km. Do dyspozycji narciarzy jest 6 wyciągów: 3 orczykowe, 2 krzesełkowa i 1 linowy o przepustowości 10000 osób/godz. 25 km tras jest sztucznie naśnieżanych. Z centrum miejscowości kursuje kolejka na stoki poniżej Medrigkopf (2568 m n.p.m.). Najtrudniejszy zjazd to muldziasta trasa Buckelpiste o długości 1,6 km i 400 m różnicy poziomów. Szkółka narciarska i szkoła snowboardowa.

Hotel Silvretta***

Hotel Silvretta*** położony w spokojnym miejscu , z pięknym panoramicznym widokiem na góry, bezpośrednio przy trasie zjazdowej w Kappl. Przystanek autobusu dla narciarzy przed hotelem. Do centrum Kappl ok. 800 m. Do trasy biegowej i szkółki narciarskiej ok. 2 km. Przytulny, rodzinnie prowadzony hotel. Jadalnia z częścią dla niepalących, restauracja á la carte, bar, kawiarnia, recepcja z sejfami, bezprzewodowy dostęp do Internetu (za opłatą), sauna, solarium (za opłatą), pomieszczenie na narty i buty, winda, parking

Ramowy program imprezy:

1 dzień: wyjazd (z Mielca godz. 22:00 ), pozostałe miasta według rozkładu, -przejazd przez Czechy, Austrię.
2 dzień: dojazd i zakwaterowanie, obiadokolacja, odbiór karnetów, nocleg.
3-8 dzień: realizacja programu narciarskiego.
9.dzień: śniadanie, ok.godz.09:30 opuszczenie miejsca zakwaterowania i wyjazd w drogę powrotną do Polski.
10.dzień: przyjazd w godzinach rannych.

Transport:

Komfort i bezpieczeństwo to podstawowe zasady, jakimi kieruje się nasza firma przy transporcie naszych Klientów. Naszą wizytówką są luksusowe, komfortowe, nowoczesne i bezpieczne autokary. Wszystkie posiadają: ABS, ASR, EBS, ELC, retarder, klimatyzację, toaletę z umywalką, mini-barek, lodówkę, DVD/Video, CD odtwarzacz, mikrofon, audio, nawigację GPS, pasy bezpieczeństwa, rozkładane i odsuwane na boki fotele turystyczne, indywidualne nagłośnienie, nawiewy oraz oświetlenie dla pasażerów. Pasażerowie mają prawo zabrać jedną sztukę bagażu głównego (do 20 kg oraz o wymiarach nie przekraczających 120cm x 60cm x 60 cm) oraz jedną sztukę bagażu podręcznego (do 5 kg), jedną parę nart lub deskę snowboardową wraz z butami . Sprzęt narciarski obowiązkowo musi zostać zabezpieczony pokrowcem; dodatkowy bagaż może zostać zabrany wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu z biurem oraz za dodatkową opłatą. W trakcie podróży obowiązuje zakaz palenia tytoniu oraz spożywania alkoholu.

Karnet:

Karnet SILVRETTA SKIPASS 6-dni:
Os.dorosła 290 euro, młodzież 164 euro, senior 249,50 euro. (Karnet narciarski Silvretta zachowuje ważność na 73 wyciągi i kolejki linowe na terenach narciarskich Ischgl,Samnaun,Galtur,Kappl oraz See-238 km.tras)

Karnet SILVRETTA SKIPASS 4-dni:
Os.dorosła 208 euro,młodzież 116,50 euro, senior 179 euro.

Karnet Sankt Anton i Arlberg 2-dni:
Os.dorosła 104 euro,młodzież 62 euro, senior 94 euro
(karnet narciarski Sankt Anton i Alberg -88 wyciągów 305 km tras)
Zniżki:
Dzieci: poniżej 8lat w towarzystwie jednego z rodziców gratis, Młodzież poniżej 17 roku życia,
Seniorzy:od ukonczonego 60 roku życia.

Ceny w euro plus kaucja 5euro za karnet, wydawany w formie Key Card.

Uwagi:

Zalecamy wyrobienie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego w NFZ oraz polecamy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w kwocie około 38 zł - Amatorskie Uprawianie Narciarstwa. Ochroną ubezpieczeniową objęte są koszty sprzętu sportowego i odpowiedzialność cywilna osób i rzeczy na terenie całego świata

Uwaga: Cena skalkulowana przy kursie euro 4.30 zł/ przy dużych wahaniach kursowych cena ulegnie zmianie

nowy tematGodziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
Dębica-Stacja Paliw ShellMc'Donalds przy obwodnicy E422.30
Katowice-Parking Al.Górnośląska Stacja Paliw BP.Parkin Al.Górnosląska Stacja Paliw BP01.00
Kolbuszowa -RynekParking na wprost restauracji Krokodyl21.30
Kraków-Stacja Orlen ul.Jerzmanowskiego 39Kraków/Bieżanów-Prokocim/Stacja Orlen00.30
MielecDw. PKS/parking22.00
RzeszówDw.PKP/plac dworcowy20.30
Stalowa Wola Parking Biedronki przy dworcu PKSParking Biedronka przy Dw.PKS20.30
TarnówDw.PKP/plac dworcowy23.00

Atrakcje

Kappl posiada 6-kilometrowy oświetlony naturalny tor saneczkowy, 7 km tras do pieszych wędrówek (także na rakietach śnieżnych). W Galtür jest do tenisa i squasha, naturalne lodowisko, liczący 0,2 km nocny tor saneczkowy, 45 km zimowych tras do pieszych wędrówek. W ośrodku można też latać na paralotni. W See znajduje się lodowisko, kort tenisowy, 6 km oświetlony naturalny tor saneczkowy, 65 km zimowych tras do pieszych wędrówek.

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

    « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony