Menu strony

Symbol oferty: 517/2647

INFORMACJE O PIELGRZYMCE

SZLAKIEM SACRUM CHRZEŚCIJAŃSTWA - SZLAKIEM SANKTUARIÓW BAWARII

NIEMCY - AUSTRIA
Autokarem, z 1 nocnym przejazdem.
Na trasie: Pasawa - Altoeting - Herrenchiemsee - Monachium - Obermmergau - Garmisch Partenkirchen - Ettal - Zamki Bawarskie - Betghof - Konigsee - Salzburg

Pielgrzymka 6-dniowa na zamówienie dla grup, klubów, stowarzyszeń, wspólnot parafialnych.
Termin do ustalenia

Polecamy co najmniej 1/2 roku przed planowanym terminem rozpocząc proces organizacyjny - polecamy się zapoznać z PROCEDURĄ ORGANIZACJI AVE

Zamówienia można dokonywać ONLINE
lub wypełnić formularz znajdujący sie po klknieciu na II - gi niebieski klawisz ZAPISY ONLINE

PROGRAM

1 dzień
KATOWICE - PASAWA - ALTOETING

5.00 zbiórka przy Parafii, wyjazd w kierunku Czech, Msza św. w sanktuarium MB Bolesnej w Pasawie, przejazd do Marktl - miasteczka gdzie urodził się Papież Benedykt XVI, spacer po mieście, kolacja, nocleg w Altoeting

2 dzień
ALTOETING - CHIEMSEE

śniadanie, Msza św. w narodowym sanktuarium maryjnym Niemiec w Altoeting, Kaplica Łaski z czczoną figurą MB (Czarna Madonna), przejazd nad jezioro Chiemsee(Morze Bawarskie), stateczkiem na wyspy Herreniseln(zamek) i Fraueninsel(Opactwo Benedyktynskie), dla chetnych wyjazd na Termy Erding (kompleks saun), kolacja, nocleg w Altoeting przejazd nad Jezioro Chiemsee - przeprawa promem na wyspę HERRENINSEL, gdzie znajduje się ostatni zamek wybudowany przez Ludwika II - Herrenchiemsee, popołudniu SPA w Erding, kolacja, nocleg

3 dzień
MONACHIUM

śniadanie, przejazd do Monachium, objazd autokarem: Viktualienmarkt(dawny targ żywności), Plac Królewski, Pałac Nymphenburg, zwiedzanie Nowej Pinakoteki(kolekcja dzieł malarzy impresjonizmu z -Słonecznikami” Van Gogha), odwiedzenie Muzeum BMW, które przyciąga nie tylko fanów motoryzacji, spacer po Starówce Monachijskiej z Kościołem Mariackim(Frauenkirche) i Starym Ratuszem, przejazd metrem do Parku Olimpijskiego, gdzie z wieży telewizyjnej zobaczymy panoramę miasta, w godzinach wieczornych odwiedzimy typową gospodę w centrum miasta, gdzie można skosztować przysmaków kuchni bawarskiej i piwa w typowych kuflach(ta tradycyjna karczma (gaststatten), serwuje typowe dania kuchni regionalnej (np. pieczeń i golonka) oraz doskonałe piwo -(wizyta płatna dodatkowo ok.25 EUR), nocleg

4 dzień
MONACHIUM - OBERAMMERGAU - GARMISCH PARTENKIRCHEN

śniadanie, przejazd do Obermmergau - malowniczej, górnobawarskiej wsi słynącej z przedstawień pasyjnych, spacer, w czasie którego zobaczyć można piękne malarstwo w formie fresków zdobiących tutejsze domy, Msza św. w Sanktuarium wzniesionym w latach 1746 - 1754 przez Dominika i Johanna Baptystę Zimmermanów, jedno z największych dzieł rokoka w Europie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, następnie przejazd do Linderhof, gdzie znajduje się najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego, zwiedzanie położonego w dolinie Wieskirch najmniejszego zamku króla Ludwika II z angielskim ogrodem, mauretańskim pawilonem i marokańskim domkiem, przejazd do zimowej alpejskiej stolicy Niemiec Garmisch-Partenkirchen, wycieczka kolejką na Zugspitze - najwyższego szczytu Niemiec(2962 m) - taras widokowy wjedziemy kolejką linową (Gletscherbahn), zjazd kolejką linową do stacji przy jeziorze Eibsee, spacer po miasteczku, przejazd w okolice skoczni narciarskiej, w której odbywają się zawody skoków narciarskich zaliczane do Turnieju Czterech Skoczni, kolacja, nocleg.

5 dzień
ETTAL - ZAMKI BAWARSKIE

śniadanie, przejazd do Ettal, Msza św. w benedyktyńskim Opactwie wzorowanym na Bazylice Grobu Świętego w Jerozolimie(degustacja likierów w przyklasztornej destylarnii), przejazd Romantyczną Drogą do do malowniczych zamków Neuschwanstein i Hochenschwangau(Neuschwanstein został zbudowany od podstaw na rozkaz szalonego króla Bawarii - Ludwika II. Zamek to mieszanka różnych stylów - zaprojektowany został przez scenografa Wagnerowskich oper. Zamek Neuschwanstein jest najbardziej znanym zamkiem Ludwika II, symbolem zamków bawarskich, często kojarzonym z logo wytwórni filmowej Walta Disney'a), krótki spacer po okolicy: Marienbrucke - most łączący dwa brzegi wąwozu Poellat, położony dokładnie naprzeciw zamku nad kilkudziesięciometrową przepaścią z wodospadem na dnie, po południu zwiedzanie zamku Hohenschwangau, w którym jako dziecko mieszkał król Ludwik II, którego ruiny Maksymilian II kazał odnowić w stylu naśladującym gotyk Tudorów, Hohenschwangau, to średniowieczna forteca, odbudowana w XIX wieku w stylu romantycznym - częstym gościem był tu sławny kompozytor Ryszard Wagner, obiadokolacja i nocleg.

6 dzień
BETGHOF - KONIGSEE - SALZBURG

śniadanie, krótka wizyta w Berghof - znanej z kwatery Hitlera, przejazd nad Jezioro Königsee, rejs na wyspę z kościołem Św. Bartłomieja - Msza św., przejazd w kierunku mozartowskiego Salzburga - zwany Alpejskim Rzymem, zwiedzanie starego miasto, Katedra, Kościół Franciszkański, Kościół św. Piotra, kolacja(we własnym akresie) nocny przejazd do Polski

CENA

CENA: to wypadkowa ilości osób do wartości kosztów transportu, ubezpieczeń i kosztów oraz wartość noclegów z wyżywieniem, parkingów, opłat wjazdowych do miast, przewodnika - płatna w EURO (dla dobra uczestników którzy, mogą zakupić walutę w kantorze (AVE podając cenę w PLN zobligowane by było do przeliczeń walutowych wg.kursu bankowego)
NINIEJSZA SYMULACJA CENOWA JEST SKALKULOWANA dla odpowiedniej liczby uczestników GWARANTUJĄC 2 MIEJSCA GRATIS dla Zamawiającego + OBSŁUGA

CENA: uzależniona od ilości osób
40 - i wiecej - 349 Euro
35 - 39 os - 379 Euro
30 - 34 os - 409 Euro
25 - 29 os - 449 Euro
Kwota walutowa płatna w EURO na konto walutowe AVE na 30 dni przed pielgrzymką

-Dopłata do pokoju 1-os. 100 EURO( na Zamówienie najpóźnej przy wpłacie I-raty)

* Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany ceny ze względu na zmienność kursów walutowych oraz cen paliw
** Biuro gwarantuje 2 pokoje 1-os. ( w cenie) dla Kapłana i Pilota grupy

WARUNKI PŁATNOŚCI

Po podpisaniu umowy prawnej o realizację pielgrzymki z Biurem AVE Zamawiający rozpoczyna nabór pielgrzymów.
Zapisy na pielgrzymkę Zamawiający powienien przyjmować na druku AVE formularz zgłoszeniowy- który jest jednocześnie pełnomocnictwem udzielanym Zamawiającemu przez uczestnika.

Na tym formularzu uczestnik podaje
- dane osobowe
- wybór pokoju
- potwierdzenie znajomości programu i warunków uczestnictwa
- udziela pełnomocnitwa Zamawiającemu

Zwyczajem Biura AVE jest podanie ceny uzależnionej od ilości osób - tak aby uczestnik poniósł jak najniższe koszty - im większa grupa tym tańsza cena.
Podając ofertę Biuro dokonuje symulacji cenowej.


Nabór i I rata jest dokonywana u Zamawiajacego (najlepiej na konto)
Kolejne raty należy wpłacić po zamknieciu listy czyli kiedy znana jest liczba pielgrzymów, wpłacane są bezpośrednio u Organizatora (bankowe konta firmowe AVE).

Przy grupach autokarowych podpisując umowę z Biurem Zamawiający zakłada wpłatę w wysokości ceny 1 osoby jako depozyt w końcowym rozliczeniu.

Przy grupach samolotowych zaliczka często jest narzucona przez linie lotnicze, które żądają depozytu bezzwrtonego za każde zarezerwowane miejsce w samolocie - stąd często na samym poczatku Zamawiajacy zakłada za określoną liczbę miejsc samolotowych zaliczkę - którą można do pewnej daty wycofać bezkosztowo bez ponoszenia strat finansowych.

Zamawiający dokonuje wpłaty na konto Biura AVE (wysyłając dowod wpłaty).

konto Alior PLN PL-76 2490 1057 0000 9900 8428 8257
konto Alior EURO PL-67 2490 1057 0000 9902 8428 8257
konto Alior USD PL-23 2490 1057 0000 9901 8428 8257
BIC: albpplpw


WARUNKI PŁATNOŚCI

I rata płatna do 48 godzin od podpisania umowy na podstawie faktury proforma. Zapisy trwają do .....

Zamknięcie listy uczestników - Biuro informuje uczestników o ostatecznej cenie zgodnej z ilością osób i obliguje do wpłaty całości.

Zamkniecie listy: data w której po podaniu listy uczestników przez Zamawiajacego Biuro podaje cenę.

W przypadku wzrostu ilości uczestników po zamknięciu listy wpływającej na obniżenie ceny pielgrzymki - Biuro dokonuje zwrotu nadwyżki w dniu wyjazdu przez Przedstawiciela Biura.

II rata: kwota złotówkowa płatna do (Biuro określa termin na programie)

III rata: kwota walutowa płatna na konto walutowe najpóżniej do (Biuro określa termin na programie)

Do obowiązku Pielgrzyma i Zamawiajacego wynikającego z umowy, należy:
- dotrzymywanie terminów płatności
- przesłanie dowodu wpłaty z kodem imprezy celem weryfikacji poprawności przelewu

Przy pielgrzymkach z naboru grupowego Biuro wysyła zawiadominie na 21 dni przed pielgrzymką przypominające o miejscu i godzinie zbiórki oraz poradnik pielgrzyma.
Jednak najczęściej i to rozwiązanie polecamy Przedstawiciel Biura spotyka sie z grupą na specjalnie zorganizowanym zebraniu (termin nalezy ustalić z Biurem)

Zgodnie z ustawą o turystyce uczestnik ma prawo zrezygnować w każdym terminie przed realizacją pielgrzymki (w formie pisemnej), jednak musi być świadomy, iż jest to związane z potrąceniem tzw. kosztów rzeczywistych wraz opłata manipulacyjną (tak stanowi ustawa o usługach turystycznych z dnia 27.08.1997 roku)

ŚWIADCZENIA W CENIE

- transport autobusem komfortowym/bar, video/
- noclegi w Pensjonatach **/*** w pokojach 2,3 - os. (dopłata do pok 1os. - 100 Euro)
- śniadania, gorące kolacje
- ubezpieczenia -SIGNAL IDUNA” KL (w tym choroby przewlekłe), NNW,
- opieka duchowa Kapłana
- opieka pilota & przewodnika

Cena nie zawiera:
- opłaty klimatycznej ok. 2 EUR/ na 1 dzień
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: zamki - ok. 10 EUR/zamek, rejsy stateczkami - ok. 8 EUR/rejs, Zugspitze - ok. 47 EUR,
- bilety do metra w Monachium - ok. 3 EUR.
Orientacyjna suma tych kosztów to ok. 80- 100 EURO.
Pilot rozlicza się z grupą z pobranych kwot na cele

POLECAMY

Polecamy zabrać ok. 80 EURO na zwiedzanie oraz ok. 50 EURO i 10 CK tzw. kieszonkowego

PRZYWILEJE I OBOWIĄZKI ZAMAWIAJĄCEGO

Przywilejem osoby Zamawiającej pielgrzymkę jest miejsce bezpłatne przy określonej liczbie uczestników.

Ilość miejsc gratis określa Zamawiający (standardowo Biuro podaje cene przy 2-óch osobach bezpłatnych) - zwiększenie liczby osób gratis jest możliwe ale wiąże się z automatyczną zmianą ceny.

Do obowiązków Zamawiającego należy nabór uczestników ( Biuro podaje wzór listy uczestników), określenie przydziału pokoi(liczba pokoi 1-os jest ograniczona stąd na zamówienie)wg wzoru tzw. "rooming listy".
Obowiązkiem Zamawiającego jest wpłata kosztów na konto Organizatora AVE wg podanych warunków w umowie. Przy umowie zbiorowej wpłaty mogą być tylko i wyłacznie zbiorowe przez Zamawiającego na konto Organizatora. Biuro zastrzega sobie przyjmowanie wpłat indywidualnych uczestników.

Obowiązkiem Zamawiającego jest dotrzymywanie warunków umowy o realizacje pielgrzymki oraz wpłata kosztów na konto Organizatora AVE wg podanych warunków w umowie.

Biuro zastrzega sobie przyjmowanie wpłat od indywidualnych uczestników (prawnie uzasadnione umową zbiorową).

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

    « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony