Menu strony

Symbol oferty: 519/2647

INFORMACJE O PIELGRZYMCE

SANKTUARIA MARYJNE BAWARII I TYROLU

BAWARIA - TYROL
Autokarem, bez nocnych przejazdów.

Na trasie: Melk - Oberndorf - Salzburg - Chiemsee - Monachium - Wienkirsche - Neuschwanstein - Hohenschwangau - Garmisch-Parkenkirchen - Lindorf - Innsbruck - Rattenberg - Mariazell

Pielgrzymka 8-dniowa na zamówienie dla grup, klubów, stowarzyszeń, wspólnot parafialnych.
Termin do ustalenia

Polecamy co najmniej 1/2 roku przed planowanym terminem rozpocząc proces organizacyjny - polecamy się zapoznać z PROCEDURĄ ORGANIZACJI AVE

Zamówienia można dokonywać ONLINE
lub wypełnić formularz znajdujący sie po klknieciu na II - gi niebieski klawisz ZAPISY ONLINE

PROGRAM

1 dzień
TYCHY - MELK - OBERNDORF

6.00 zbiórka przy siedzibie AVE w Katowicach, po Mszy św. wyjazd w kierunku Niemiec, przejazd nad malownicze zakole rzeki Dunaj, wizyta w Opactwie benedyktyńskim w Melk, nawiedzenie sanktuarium w Maria Taferl i kolacja i nocleg w okolicy

2 dzień
OBERNDORF - SALZBURG

śniadanie, Msza św. w kaplicy -Cicha Noc” w Oberndorf, spacer po barokowym grodzie Salzburg, kolacja i nocleg w okolicy Chiemsee

3 dzień
CHIEMSEE

śniadanie, przejazd nad jezioro Chiemsee(Morze Bawarskie), rejs stateczkiem na wyspy Herreniseln(zamek) i Fraueninsel(Opactwo Benedyktynskie), kolacja, nocleg w Monachium

4 dzień
MONACHIUM

śniadanie, przejazd do stolicy Bawarii, Monachium, w programie m.i: objazd miasta autokarem, następnie zwiedzanie: rezydencja Wittelsbachów (królewskiego rodu bawarii) - perły architektury renesansu(antiquarium, złota komnata, skarbiec, sztuczna grota), teatr narodowy, a następnie spacer ulicami starego miasta, kościół mariacki, stary ratusz, Viktualienmarkt(dawnej targ żywności), stadion olimijski, fabryka BMW, Piwiarnia Hofbrauhaus - kolacja z przysmaków kuchni bawarskiej wraz z piwem w litrowych kuflach! - tradycyjna karczma (gaststatten), nocleg

5 dzień
WIESKIRCHE - NEUSCHWANSTEIN - HOHENSCHWANGAU

śniadanie, Msza św. w sanktuarium barokowym Chrustusa Biczowanego w Wieskirche, wycieczka do malowniczych zamków Neuschwanstein(zbudowany na rozkaz szalonego Krola Bawrii Ludwika II) i Hochenschwangau (średniowieczna forteca), spacer po Marienbrucke - moście łączącym brzegi wąwozu Poellat, w miarę możliwości zamek Lindorf(dom myśliwski Ojca Maksymiliana II), kolacja i nocleg w alpejskim kurorcie Garmisch-Partenkirchen

6 dzień
GARMISCH-PARTENKIRCHEN - LINDORF

śiadanie, wizyta w klasztorze Ettal(Opactwo benedyktyńskie), Oberammergau, przejazd do stolicy Tyrolu: Innsbrucka, spacer po mieście, fakultatywnie skocznia olimpijska, kolacja, nocleg

7 dzień
INNSBRUCK - RATTENBERG - MARIAZELL

śniadanie, spacer po Rottenbergu(najmniejszy rynek) i wizyta w muzeum kryształów Swarowskiegow Wattem, rejs statekiem po jeziorze Konidgsee, Msza św. na zamku i kosciele pielgrzymkowym św. Bartłomieja w Berchtersgaden, krótka wizyta w letniej rezydencji Hitlera w Obersalzberg, przejazd do Mariazell, kolacja

8 dzień
POLSKA

Msza św. w Bazylice w Kaplicy Łaski, rozważanie tajemnic różańca świętego na dróżkach(Kaplica z cudownym źródełkiem), przejazd do kraju około 22.00.

CENA

CENA: to wypadkowa ilości osób do wartości kosztów transportu, ubezpieczeń i kosztów oraz wartość noclegów z wyżywieniem, parkingów, opłat wjazdowych do miast, przewodnika - płatna w EURO, dla dobra uczestników którzy, mogą zakupić walutę w kantorze (AVE podając cenę w PLN zobligowane by było do przeliczeń walutowych wg.kursu bankowego)

NINIEJSZA SYMULACJA CENOWA JEST SKALKULOWANA dla odpowiedniej liczby uczestników GWARANTUJĄC 2 MIEJSCA GRATIS dla Zamawiającego + OBSŁUGA

CENA: uzależniona od ilości osób

Kwota walutowa płatna w EURO na konto walutowe AVE na 30 dni przed pielgrzymką

-Dopłata do pokoju 1-os. 120 EURO(na zamówienie najpóźnej przy wpłacie I-raty)

* Biuro zastrzega sobie możliwość zmiany ceny ze względu na zmienność kursów walutowych oraz cen paliw
** Biuro gwarantuje 2 pokoje 1-os. ( w cenie) dla Kapłana i Pilota grupy

WARUNKI PŁATNOŚCI

Po podpisaniu umowy prawnej o realizację pielgrzymki z Biurem AVE Zamawiający rozpoczyna nabór pielgrzymów.
Zapisy na pielgrzymkę Zamawiający powienien przyjmować na druku AVE formularz zgłoszeniowy- który jest jednocześnie pełnomocnictwem udzielanym Zamawiającemu przez uczestnika.

Na tym formularzu uczestnik podaje
- dane osobowe
- wybór pokoju
- potwierdzenie znajomości programu i warunków uczestnictwa
- udziela pełnomocnitwa Zamawiającemu

Zwyczajem Biura AVE jest podanie ceny uzależnionej od ilości osób - tak aby uczestnik poniósł jak najniższe koszty - im większa grupa tym tańsza cena.
Podając ofertę Biuro dokonuje symulacji cenowej.


Nabór i I rata jest dokonywana u Zamawiajacego (najlepiej na konto)
Kolejne raty należy wpłacić po zamknieciu listy czyli kiedy znana jest liczba pielgrzymów, wpłacane są bezpośrednio u Organizatora (bankowe konta firmowe AVE).

Przy grupach autokarowych podpisując umowę z Biurem Zamawiający zakłada wpłatę w wysokości ceny 1 osoby jako depozyt w końcowym rozliczeniu.

Przy grupach samolotowych zaliczka często jest narzucona przez linie lotnicze, które żądają depozytu bezzwrtonego za każde zarezerwowane miejsce w samolocie - stąd często na samym poczatku Zamawiajacy zakłada za określoną liczbę miejsc samolotowych zaliczkę - którą można do pewnej daty wycofać bezkosztowo bez ponoszenia strat finansowych.

Zamawiający dokonuje wpłaty na konto Biura AVE (wysyłając dowod wpłaty).

konto Alior PLN PL-76 2490 1057 0000 9900 8428 8257
konto Alior EURO PL-67 2490 1057 0000 9902 8428 8257
konto Alior USD PL-23 2490 1057 0000 9901 8428 8257
BIC: albpplpw


WARUNKI PŁATNOŚCI

I rata płatna do 48 godzin od podpisania umowy na podstawie faktury proforma. Zapisy trwają do .....

Zamknięcie listy uczestników - Biuro informuje uczestników o ostatecznej cenie zgodnej z ilością osób i obliguje do wpłaty całości.

Zamkniecie listy: data w której po podaniu listy uczestników przez Zamawiajacego Biuro podaje cenę.

W przypadku wzrostu ilości uczestników po zamknięciu listy wpływającej na obniżenie ceny pielgrzymki - Biuro dokonuje zwrotu nadwyżki w dniu wyjazdu przez Przedstawiciela Biura.

II rata: kwota złotówkowa płatna do (Biuro określa termin na programie)

III rata: kwota walutowa płatna na konto walutowe najpóżniej do (Biuro określa termin na programie)

Do obowiązku Pielgrzyma i Zamawiajacego wynikającego z umowy, należy:
- dotrzymywanie terminów płatności
- przesłanie dowodu wpłaty z kodem imprezy celem weryfikacji poprawności przelewu

Przy pielgrzymkach z naboru grupowego Biuro wysyła zawiadominie na 21 dni przed pielgrzymką przypominające o miejscu i godzinie zbiórki oraz poradnik pielgrzyma.
Jednak najczęściej i to rozwiązanie polecamy Przedstawiciel Biura spotyka sie z grupą na specjalnie zorganizowanym zebraniu (termin nalezy ustalić z Biurem)

Zgodnie z ustawą o turystyce uczestnik ma prawo zrezygnować w każdym terminie przed realizacją pielgrzymki (w formie pisemnej), jednak musi być świadomy, iż jest to związane z potrąceniem tzw. kosztów rzeczywistych wraz opłata manipulacyjną (tak stanowi ustawa o usługach turystycznych z dnia 27.08.1997 roku)

ŚWIADCZENIA W CENIE

- transport autobusem komfortowym /lotnicze siedzenia, video,/
- noclegi w Hotelach*** w pokojach 2,3- os. ( dopłata do jedynki: 120EURO)
- śniadania, gorące kolacje
- ubezpieczenia KL i NNW TU -Signal Iduna” DO 10 000 eu
- opieka duchowa Kapłana
- opieka pilota i przewodnika

POLECAMY

zabrać około 100 CK i 100 Euro tzw. Kieszonkowego oraz ok.70 Euro na koszty zwiedzania

PRZYWILEJE I OBOWIĄZKI ZAMAWIAJĄCEGO

Przywilejem osoby Zamawiającej pielgrzymkę jest miejsce bezpłatne przy określonej liczbie uczestników.

Ilość miejsc gratis określa Zamawiający (standardowo Biuro podaje cene przy 2-óch osobach bezpłatnych) - zwiększenie liczby osób gratis jest możliwe ale wiąże się z automatyczną zmianą ceny.

Do obowiązków Zamawiającego należy nabór uczestników ( Biuro podaje wzór listy uczestników), określenie przydziału pokoi(liczba pokoi 1-os jest ograniczona stąd na zamówienie)wg wzoru tzw. "rooming listy".
Obowiązkiem Zamawiającego jest wpłata kosztów na konto Organizatora AVE wg podanych warunków w umowie. Przy umowie zbiorowej wpłaty mogą być tylko i wyłacznie zbiorowe przez Zamawiającego na konto Organizatora. Biuro zastrzega sobie przyjmowanie wpłat indywidualnych uczestników.

Obowiązkiem Zamawiającego jest dotrzymywanie warunków umowy o realizacje pielgrzymki oraz wpłata kosztów na konto Organizatora AVE wg podanych warunków w umowie.

Biuro zastrzega sobie przyjmowanie wpłat od indywidualnych uczestników (prawnie uzasadnione umową zbiorową).

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

    « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony