Menu strony

Symbol oferty: 5445550/111

Innsbruck

Miasto w południowo-zachodniej Austrii, położone w Alpach nad rzeką Inn. Stolica Tyrolu. Jest jednym z najważniejszych austriackich ośrodków turystyki zimowej.

Zabytki w mieście: zamek cesarski Hofburg z XVI w. -styl rokokowy, kościół dworski (Hofkirche z XVI w.) z nagrobkiem cesarza Maksymiliana I, wieża miejska (Stadtturm) z XIV w., XV-wieczny Goldenes Dachl (Złoty Dach) mieści obecnie Muzeum Olimpijskie, Ferdinandeum - kolekcję sztuki gotyckiej oraz dzieła malarstwa z XIX i XX w.

Innsbruck -skocznia

W mieście tym słynącym ze skoczni Bergisel (K-120) organizowany jest coroczny Turniej Czterech Skoczni. Sama skocznia usytuowana jest na stoku góry Bergisel i góruje nad centrum Innsbrucku. Jej powstanie było wynikiem zamierzonej przebudowy obiektów olimpijskich mających zastąpić starą skocznię narciarską. Dwie windy transportują gości do położonej ponad 40 m ponad szczytem góry kawiarni oraz tarasu widokowego z którego możemy podziwiać panoramę miasta.

Skocznia Bergisel w Innsbrucku zbudowana w 1927 roku niejednokrotnie przebudowywana. Punkt konstrukcyjny skoczni Bergisel jest umieszczony na 120 metrze, a punkt HS na 130 metrze. Rekord skoczni w Innsbrucku został ustanowiony Svena Hannawalda i wynosi 134.5m, ale na skoczni oddawano lepsze skoki od wyczynu Niemca. Nie zostały one jednak uznane za oficjalny rekord, gdyż przepisy FIS wskazują na to, że rekord skoczni może być uznany jedynie podczas takich zawodów jak Puchar Świata, Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie. Najdłuższy oddany skok to 136 metrów, uzyskane 11 września 2004 roku przez Adama Małysza.

Bischofshofen

Prawdopodobnie najstarsze w regionie miasteczko znane z zamku Grafów Pongowe, od których pochodzi nazwa okolicy Pongau. Miejscowość narciarska i wypoczynkowa w Austrii w dolinie rzeki Salzach leży 50 km od Salzburga.

Bischofshofen -skocznie

Znajduje się tu kompleks skoczni narciarskich w tym najbardziej znana skocznia Paul-Ausserleitner (K-120), na której corocznie 6 stycznia kończy się Turniej Czterech Skoczni,
może pomieścić 30.000 widzów. Na obiekcie w Bischofshofen odbywa się czwarty konkurs w Turnieju Czterech Skoczni. Skocznia gości corocznie w Święto Trzech Króli najlepszych skoczków świata startujących w TCS.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

    « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony