Menu strony

Symbol oferty: 1286/111

Opis hotelu:

Obiekt komfortowy, dobrze wyposażony i pięknie położony.
Odległość do ski-busu 50 m.
Odległość do stacji narciarskiej: 7 km Gletscher Hintertux, oraz 1 km Eggalm.
Odległość do miasteczka gdzie można zrobić zakupy - 1 km.

Wyżywienie:

Śniadanie w formie bufetu, 4 daniowe menu (do wyboru), menu wegetariańskie.

Opis pokoji:

Wszystkie pokoje wyposażone w łazienke. WC, Sat-TV, telefon, radio oraz balkon.

Opis miejscowości:

Na lodowcu czeka 120 km doskonale przygotowanych nartostrad, oferujących najróżniejsze warunki - puch, głęboki lub zmrożony śnieg. Odwiedzając Hintertux ma się pewność, że śniegu nie zabraknie. Dzięki dużej przejrzystości powietrza można podziwiać wspaniałe krajobrazy widoczność do 100 km nie jest tutaj rzadkością. Fantastyczna panorama z widokiem na Großglockner, Dolomity i Zugspitze zapiera dech w piersiach nawet najbardziej wytrawnym bywalcom gór.

Dla osób wolących przestrzeń bardziej kameralną udostępniono do zwiedzania lodową grotę.
Nartostrady

Utrzymanie nartostrad o łącznej powierzchni 270 ha, na tak doskonałym poziomie nie jest łatwe, tym bardziej, że robi to tylko 16 osób. O jakości pracy służb odpowiedzialnych za utrzymanie tras narciarskich na lodowcu, świadczy fakt przyznawania nagrody przez Land Tyrol właśnie temu ośrodkowi. Na wyróżnienie złożyło się nie tylko doskonałe utrzymanie tras lecz także i ich ilość, długość oraz podział na różne stopnie trudności.

Na szczyt góry i lodowiec Hintertuxer Gletscher wjeżdża się trzema odcinkami kolejki. Pierwszy to popularna czteroosobowa kolej gondolowa. Na drugim odcinku narciarzy i snowboarderów przewozi i najwyżej na świecie położona dwulinowa kolej gondolowa - Gletscherbus 3. W ciągu godziny gondola jest wstanie przewieźć 3000 ludzi. Każdy, kto odwiedził jakikolwiek ośrodek zimowy położony w wysokich górach, zna kaprysy pogody i problem zamykania wyciągów na skutek powiewów porywistego wiatru. W związku za największą zaletę dwulinowego busa można uznać stabilność a tym samym niezależność od warunków pogodowych i silnego wiatru.
Dodatkowo przy dużej ilości gości, uruchamiany jest rezerwowy wyciąg z tradycyjnymi wagonikami, a na dolnym odcinku krzesełko. Jak więc widać, na Hintertuxie nie musimy się obawiać wielominutowego stania w kolejkach. I wreszcie na ostatnim, górnym etapie spotykamy znowu nowoczesnego "busa" Czas przejazdu z Fernerhaus (2660 m) na Gefrorene Wand (3250 m) wynosi jedyne 5 minut. Jesienią roku 2000 wprowadzono kolejne udogodnienie komunikacyjne. W połowie listopada ruszyła szybka kolejka linowa. Każda gondola może zabrać ośmiu pasażerów. Dzięki temu czas dojazdu na górę skrócił się jeszcze bardziej.

Odległości:

Ski-bus - 50 m.
Odległość od stacji narciarskch: 7 km Gletscher Hintertux, 1km Eggalm.
Odległość od centrum handlowego - 2 km.
Do miasteczka 2 km.

Zniżki

Zniżki w pobytach w pokojach ze śniadaniem :
- dzieci do 3 roku opłata wyłącznie za ubezpieczenie
- dzieci 4-8 lat - 50 %
- dzieci od 9-18 roku życia -30 %

Informacje:

HB - śniadanie, obiadokolacja
BB -nocleg + śniadanie
DBL- pokój 2 osobowy
SNG - pokój jedno osobowy


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

    « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony