Menu strony

Dzień Nauczyciela w Pradze

Symbol oferty: 113/111
Dzień Nauczyciela w Pradze
Dzień Nauczyciela w PradzeDzień Nauczyciela w PradzeDzień Nauczyciela w PradzeDzień Nauczyciela w PradzeDzień Nauczyciela w PradzeDzień Nauczyciela w PradzeDzień Nauczyciela w PradzeDzień Nauczyciela w Pradze

Ramowy program wyjazdu

DZIEŃ 1
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Pragi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem lokalnym: Klasztor na Strachovie, Loreta z kopią domu Marii Panny i Kościołem Narodzenia Chrystusa; Hradczany: uroczysta zmiana warty, Katedra św. Wita, Ogrody Królewskie, Zamek Królewski, Złota Uliczka, Budynek Senatu i Ogrody Waldsteina; Most Karola, Rynek Staromiejski z Ratuszem. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Wieczorem możliwość udziału w spektaklu typu -Światło i Dźwięk” Śpiewające Fontanny - bilet wstępu 200 KCZ. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie, zwiedzanie dzielnicy żydowskiej Jozefow, możliwość zorganizowania rejsu statkiem po Wełtawie ( ok. 10 EUR/os). Przejazd do Kutnej Hory: spacer po starówce, zwiedzanie katedry Św. Barbary lub przyjazd do Morawskiego Krasu - Parku Krajobrazowego należącego do najwspanialszego regionu krasowego w środkowej Europie. Zwiedzanie Jaskini Punkevni oraz przepłynięcie łodziami, podziemną rzeką Punką poprzez malownicze groty (wstęp 160 KCZ/os. + kolejka ok. 80 KCZ/os.). Wyjazd do kraju, powrót w godzinach wieczornych.

Cena obejmuje

- przejazd autokarem,
- 1 nocleg w hotelu *** w Pradze (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami),
- wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
- opiekę pilota,
- ubezpieczenie KL i NNW,
- zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem lokalnym

Cena nie obejmuje

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 500 KCZ/os.), na fontanny oraz rejsu statkiem,
- napoi do obiadokolacji

Przykładowe zakwaterowanie

Hotel Michael

Położony wśród zieleni w dzielnicy Praga 4 - Hodkovičky. Oferuje komfortowe zakwaterowanie w 54 pokojach. W każdym pokoju jest toaleta, łazienka z wanną lub prysznicem, telewizja satelitarna, telefon z bezpośrednim wyjściem oraz dostęp do Wi-Fi.

Na terenie hotelu znajduje się nowoczesna i stylowa restauracja San Marco, zaprojektowana przez znanego architekta. Oferuje unikatowe specjalności Morza Śródziemnego i kuchni międzynarodowej oraz doskonałe morawskie wina.

Atrakcje

Stolica Czech, subiektywnie rzecz ujmując jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Położone nad Wełtawą, liczące sobie ponad 1 mln mieszkańców i 1000 lat historii miasto przyciąga turystów z całego świata jak magnes. Nic dziwnego że miejska starówka została wpisana na listę UNESCO w 1992 r. Wystarczy wymienić takie zabytki jak zegar astronomiczny Orloj na wieży Ratusza Staromiejskiego (XIV w.), wzgórze Hradczany (katedra św. Wita, zamek, kościół św. Wacława, Złota Uliczka), żydowską dzielnicę Josefov, dzielnicę Mala Strana i most Karola (najstarszy kamienny most na świecie). Praga promieniuje niesamowitą atmosferą, charakterystycznym klimatem, który każdy odwiedzający zapamięta do końca życia i będzie chciał do tego miasta powrócić. Budowa jednej z najsłynniejszych ,tego typu budowli świata, Mostu Karola zajęła prawie całe półwiecze, została zakończona w 1402 r. Ozdobiono go aż trzydziestoma barokowymi rzeźbami, obecnie turyści oglądają współczesne ich kopie, ponieważ oryginały uległy zniszczeniu wskutek zanieczyszczeń atmosferycznych. Najbardziej znaną figurą na moście jest ta poświęcona św. Janowi Nepomucenowi.

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

  termin dni typ oferty cena od osoby   REZERWACJA KALKULACJA CENY Schowek
  2017-09-02 - 2018-06-25
  (Sobota - Poniedziałek)
  2 katalogowa 245 PLN zarezerwuj kalkuluj +


  Podobne oferty  « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony