Menu strony

Symbol oferty: 5446034/111

OPIS

Tignes to znana stacja narciarska, wchodząca w skład (wraz z sąsiednim Val d'Isere) rozległego regionu narciarskiego L'Espace Killy, dysponującego 300 kilometrami tras. Malowniczo usytuowana, otoczona przez tereny Parku Narodowego Vanoise, oferuje znakomite warunki do uprawiania narciarstwa.
Sezon trwa tutaj dłużej, niż w większości innych francuskich ośrodków, a na trasach na lodowcu Grande Motte jeździć można przez cały rok.
Tignes słynie ze znakomitych warunków do uprawiania narciarstwa akrobatycznego i corocznych mistrzostw świata w tej konkurencji.
Do Tignes należy aż 150 km tras narciarskich, czyli połowa całej domeny narciarskiej L'Espace Killy. Zdecydowana większość z nich zadowoli wymagania narciarzy średniozaawansowanych . Bardzo duży wybór mają tutaj także początkujący i zdobywający dopiero pierwsze narciarskie szlify. Panuje przekonanie, że z dwóch głównych ośrodków L'Espace Killy to właśnie Tignes oferuje stoki łatwiejsze, łagodniejsze i bardziej przyjazne nowicjuszom. Wytrawni narciarze chętniej wybierają Val d'Isere.
Jednak i w Tignes znajdzie się kilka trudnych tras czarnych i wymagających dobrej techniki zjazdów czerwonych (zwłaszcza w dolinie Vallon de la Sache, w sąsiedztwie Les Ves i na zboczach lodowca Grande Motte).
Tereny narciarskie stacji obsługuje 19 wyciągów orczykowych, 24 wyciągi krzesełkowe i 3 kolejki linowe (w tym jedna - duże wagony).
Znajduje się tutaj najdłuższy zjazd na obszarze całego L'Espace Killy: 5,5-kilometrowa trasa Génépy o różnicy poziomów 913 m.
Tignes jest regionem cieszącym się dużą popularnością wśród snowboardzistów. Znajdują się tutaj znakomite tereny do freeeide'u (przede wszystkim Vallon de la Sache, Tour du Pramencou, Lognan, Lavachet - La Grande Balme), a także olbrzymi snowpark na lodowcu ze strefą dla początkujących i zaawansowanych.
Narciarze biegowi mogą korzystać z 44 km tras na terenie całego L'Espace Killy, z czego ok. 20 km przypada na okolice Tignes. Latem wytyczana jest trasa na lodowcu Grande Motte.
Oferta pozanarciarska stacji obejmuje m.in. paragliding, rakiety śnieżne, przygotowane trasy do pieszych wędrówek, przejażdżki skuterem śnieżnym, psie zaprzęgi, ski - joëring i nurkowanie pod lodem w jeziorze Lac du Chevril.
Dużą atrakcją jest również centrum sportowo-rekreacyjne Espace Forme (Tignespace) o powierzchni 3 tys. m? (tenis, joga, ściana wspinaczkowa, siłownia, fitness), a także otwarty w 2006 roku aquapark "le Lagon" (5 tys. m? powierzchni, baseny, sauna, hammam, jacuzzi, sala fitness, siłownia).
Warta zobaczenia jest grota lodowa na lodowcu Grande Motte na wysokości 3 000 m n.p.m.
Po nartach zapraszają liczne restauracje, bary, puby i dyskoteki.
TIGNES to także:
*dogodny dojazd: 3 godz. drogi z lotniska Lyon Saint Exupéry i z lotniska w Genewie, regularne linie kolejowe z Londynu (Eurostar), z Belgii i Holandii (Thalys) do Bourg Saint Maurice.
*snowpark, uważany za największy w Europie.
*wyjątkowe położenie w sercu cyrku górskiego o 360° panoramie. W środku areny jezioro, skute lodem przez większą część roku, które można przemierzyć wzdłuż i wszerz pieszo lub psim zaprzęgiem.


Aparatamenty 4 i 6 osobowe , 2 pokojowe z wyposażona kuchnia, łazienką i WC w rezydencji Le Hameau du Borsat i rezydencji du Val Claret .

Uwaga! Podane powyżej opisy są przykładowe i w zależności od konkretnej rezydencji mogą nieco odbiegać od podanych poniżej.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

    « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony