Menu strony

VAL THORENS + SKIPASS + TRANSPORT

Symbol oferty: 5446032/111
VAL THORENS + SKIPASS + TRANSPORT
VAL THORENS + SKIPASS + TRANSPORTVAL THORENS + SKIPASS + TRANSPORTVAL THORENS + SKIPASS + TRANSPORTVAL THORENS + SKIPASS + TRANSPORT

OPIS

Val Thorens, wraz z pobliską miejscowością Orelle, wchodzi w skład olbrzymiego regionu narciarskiego Trois Vallees, dysponującego łącznie 700 kilometrami tras i 200 wyciągami.
Posiadające 140 km własnych szlaków zjazdowych Val Thorens ma doskonałe narciarskie połączenie z pozostałymi głównymi miejscowościami Trzech Dolin: Courchevel i Meribel.
Val Thorens, usytuowane na wysokości 2 300 m n.p.m., jest najwyżej w Europie położoną stacją narciarską.
Trasy przebiegają tu doprawdy w wyjątkowej scenerii: praktycznie wszystkie (99 proc.) znajdują się powyżej granicy 2 tys. m n.p.m., a do dyspozycji narciarzy jest 8 przełęczy i szczytów górskich powyżej 3 tys. m n.p.m.
Taka lokalizacja zapewnia pokrywę śnieżną o grubości średnio 10 m w przeciągu sezonu, trwającego tu od połowy listopada do końca maja (w lecie - jazda na lodowcach Péclet i Chavi?re). Ma to jednak pewne minusy - w wyżej położonych partiach dokuczać potrafią niskie temperatury, mgły i wietrzna pogoda.
Tereny narciarskie wokół Val Thorens dostosowane są do zróżnicowanego poziomu narciarskich umiejętności. W bezpośrednim sąsiedztwie miejscowości znaleźć można sporo "oślich łączek" i stoków niezbyt trudnych, odpowiednich dla początkujących narciarzy.
Duża ilość szerokich, dobrze przygotowanych tras zadowoli średniozaawansowanych. Dla wytrawnych alpejczyków wytyczono kilka czarnych tras, wśród których największą sławą cieszy się rozpoczynająca się na wysokości 3 200 m n.p.m., bardzo atrakcyjna pod względem widokowym, trasa Combe de Caron.
Val Thorens posiada także doskonałe tereny do freeride'u. Snowboardzistów, prócz doskonałych warunków do uprawiania tej dyscypliny, ściąga corocznie do Val Thorens największa impreza snowboardowa w Europie pod nazwą "BoarderWeek", odbywająca się w połowie grudnia oraz dni snowboardu - Kontum Vitelli.
Niekwestionowaną atrakcją jest panorama z wierzchołka Cime de Caron na ponad tysiąc alpejskich szczytów, uważana za najrozleglejszą w całych Alpach.
Ogromnym atutem stacji jest łatwy dostęp do stoków narciarskich i możliwość zakładania nart tuż po wyjściu z hotelu. Zresztą na nartach można poruszać się w obrębie miejscowości swobodnie, bowiem centrum wyłączone jest z ruchu samochodowego.
Samo miasteczko Val Thorens nie posiada jednorodnej zabudowy. Można natknąć się tu na tradycyjne sabaudzkie domy z bali i kamienia, ale też i na współcześnie wzniesione, funkcjonalne budynki.
Mnóstwo czynnych do późna barów, kafejek i restauracji umożliwia spędzenie miłego wieczoru po nartach.
Pozanarciarska oferta sportowa ośrodka jest bardzo urozmaicona. Jedną z głównych atrakcji jest niedawno uruchomione centrum sportowo-rekreacyjne w Val Thorens. Na powierzchni 9 tys. m? stworzono warunki do uprawiania m.in. takich sportów jak: koszykówka, tenis, squash, tenis stołowy, pływanie. Na terenie centrum znajduje się także kompleks wodny Aquaclub (baseny, sauna jacuzzi, hammam, gimnastyka wodna), siłownia i centrum fitness.
Okoliczne tereny oferują i inne możliwości aktywnego spędzenia czasu: spacery na rakietach śnieżnych, skutery śnieżne, kursy jazdy autem po lodzie, wspinaczka po zamarzniętych wodospadach, i przede wszystkim - sześciokilometrowy tor saneczkowy, reklamujący się jako najdłuższy tego typu obiekt w Europie.

Zakwaterowanie w apartamentach 4,5 i 6 osobowych z wyposażonym aneksem kuchennym, łazienką, wc i balkonem.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

  termin dni typ oferty cena od osoby   REZERWACJA KALKULACJA CENY Schowek
  2018-03-02 - 2018-03-11
  (Piątek - Niedziela)
  10 katalogowa 1968 PLN zarezerwuj kalkuluj +
  2018-03-09 - 2018-03-18
  (Piątek - Niedziela)
  10 katalogowa 1968 PLN zarezerwuj kalkuluj +
  2018-03-16 - 2018-03-25
  (Piątek - Niedziela)
  10 katalogowa 1841 PLN zarezerwuj kalkuluj +
  2018-03-23 - 2018-04-01
  (Piątek - Niedziela)
  10 katalogowa 1919 PLN zarezerwuj kalkuluj +
  2018-03-30 - 2018-04-08
  (Piątek - Niedziela)
  10 katalogowa 1919 PLN zarezerwuj kalkuluj +
  2018-04-06 - 2018-04-15
  (Piątek - Niedziela)
  10 katalogowa 1744 PLN zarezerwuj kalkuluj +


  Podobne oferty  « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony