Menu strony

Symbol oferty: 3/18311

OPIS REGIONU

LIVIGNO odległy zakątek położony w obniżeniu pomiędzy Passo di Stelvio i grupą górską Bernina, jeszcze do lat 50 - tych był odcięty od świata przez prawie 9 miesięcy w roku. Dopiero po uruchomieniu w 1964 roku tunelu Munt La Schera nastąpił dynamiczny rozwój miasteczka jako ośrodka narciarskiego i centrum sportów zimowych. Ta lubiana miejscowość narciarska znajduje się na pewnej śniegowo wysokości 1.816 m. Część miejscowości zwana Trepalle (1.900-2.250 m) jest najwyżej położoną, stale zamieszkiwaną osadą w Europie. W architekturze miejscowości przeważają tradycyjne drewniane budynki, a położenie na południowych wzgórzach Alp gwarantuje duże nasłonecznienie doliny. Szerokie trasy zjazdowe są zawsze wzorowo przygotowane, a serca snowboardzistów porusza ogromny snowpark. Przytulne bacówki zapraszają zmęczonych dniem na stoku na apres-ski, a sklepy z ofertą wolnocłową na zakupy. W strefie wolnocłowej Livigno nabyć można w korzystnych cenach nie tylko perfumy, alkohol i papierosy (ograniczenie wywozu), ale także ubrania, zegarki, aparaty fotograficzne a przy tankowaniu zaoszczędzić można nawet do 40%! Ceny na stokach są również przystępne, co oznacza wspaniały urlop i nieduże wydatki.
Livigno to ogółem 115 km tras obsługiwanych przez 33 wyciągi o łącznej przepustowości 47 000 os./h.

OPIS REZYDENCJI

APARTAMENTY -SAROCH” apartamenty przy głównej ulicy handlowej, 10 min. do strefy pieszej, przystanek skibusa znajduje się 50 m od obiektu. Do dyspozycji gości : przechowalnia sprzętu narciarskiego, garaż (płatny dodatkowo) oraz bezprzewodowy internet (płatny dodatkowo), aneksy kuchenne : mikrofalówka, zmywarka do naczyń, lodówka, kuchenka, naczynia/sztućce.

OPIS APARTAMENTÓW

TRILO 3 : ok. 40 m2, kuchnia, 1 x sypialnia z łóżkiem podwójnym, 1 mansardowa sypialnia z łóżkiem pojedynczym, łazienka z WC, TV.
TRILO 4: ok. 40 m2, pokój dzienny z aneksem kuchennym, 1 x sypialnia z łóżkiem podwójnym, 1 x sypialnia z łózkiem podwójnym oraz łazienką z WC, TV. UWAGA : Przejście do łazienki przez jedną z sypialni.
TRILO 5/6 : ok. 60 m2, pokój dzienny z dużym aneksem kuchennym i 2 os. rozkładaną sofą, sypialnia z łózkiem małżeńskim, łazienka z WC, TV ; pokój z łóżkiem podwójnym oraz aneksem kuchennym, łazienka z WC, TV., osobne, niezależne wejście.
QUADRI 5/7 ok. 70 m2, pokój dzienny z aneksem kuchennym, 1 x sypialnia z łóżkiem podwójnym i pojedynczym, 1 x pokój z 2 os. rozkładaną sofą, 1 x pokój z 2 łóżkami pojedynczymi, łazienka z WC, TV, balkon.

CENA ZAWIERA

- zakwaterowanie w wybranym apartamencie
- zużycie wody, gazu, prądu, ogrzewania
- bielizna pościelowa
- karnet narciarski : 6 DNI Livigno
- sprzątanie końcowe apartamentu
- ubezpieczenie narciarskie : KL, NW, OC
- przejazd autokarem, wyjazd z Katowic, Sosnowca*

* inne miejscowości na zapytanie

CENA NIE ZAWIERA

- zwrotna kaucja za apartament : 150 EUR/tydzień ( obowiązkowo, płatne we Włoszech )
- ręczniki : 5 EUR/osoba/tydzień
- kaucja zwrotna za skicard : 5 EUR/osoba ( obowiązkowo płatne we Włoszech )
- garaż : 50 EUR/tydzień
- wi-fi : 15 EUR/tydzień

PROGRAM WYJAZDU

08.12.2017.
-wyjazd autokaru z Sosnowca ( godz. 23.15 ), z Katowic (godz.23.45)
09.12.2017.
-przyjazd do Livigno w godzinach popołudniowych
-zakwaterowanie
-spotkanie informacyjne z opiekunem grupy, odbiór karnetów narciarskich
10 - 15.12.2017.
- narciarskie szaleństwo na stokach Livigno
- możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych
- wieczorek integracyjny oraz pożegnalny
Informacje na temat programu apres-ski będą podane przez opiekuna grupy na spotkaniu informacyjnym.
15.12.2017.
- późne wykwaterowanie
- wyjazd do Polski godz. 23.30 / 24.00
- nocny przejazd
16.12.2017.
- przyjazd do Polski w godzinach południowych

IMPREZY FAKULTATYWNE

BORMIO - BAGNI VECCHI
U podnóża masywu Reit, w pobliżu aktywnego tektonicznie załamania Zebru, ze skał tryska woda o temperaturze ponad 40 stopni Celsjusza. Wody termalne w Bormio zawierają związki siarki, wapnia, potasu, i wielu innych pierwiastków, w tym nawet radioaktywnego radonu. W ciągu stuleci przez termy przewinęło się wiele znanych postaci, jak choćby Leonardo da Vinci, Garibaldi czy król Wiktor Emmanuel III. Budynki zachowały układ i strukturę z okresu średniowiecza i poza nielicznymi przeróbkami, łaźnie stare nie zmieniły się znacząco w porównaniu do pierwowzoru. W tej części znajdują się również baseny z okresu rzymskiego. Korzystanie z nich to niezwykłe przeżycie i prawdziwa podróż w czasie, znajdziemy tutaj wiele atrakcji: łaźnie średniowieczne, łaźnie imperialne i początkowo dedykowane tylko kobietom łaźnie arcyksiężnej. Do szczególnie wartych odwiedzenia atrakcji należą: zewnętrzny basen termalny z widokiem na dolinę, naturalne bicze wodne oraz Grotta Sudatoria - naturalna łaźnia turecka. Ma kształt wąskiego tunelu wcinającego się 50 metrów w głąb skały, na jego końcu mamy 95% wilgotności i temperaturę 48 stopni Celsjusza.

WIZYTA W SZWAJCARII
Sankt Moritz jest jednym z najsłynniejszych kurortów na świecie. To miejsce szykowne, eleganckie i ekskluzywne z bardzo kosmopolityczną atmosferą. Położone jest na wysokości 1856 m n.p.m. pośród jezior Górnej Engadyny. Suchy, "szampański klimat" St. Moritz jest już legendarny, a słońce świeci tutaj średnio ponad 300 dni w roku. St. Moritz to wspaniały ośrodek narciarski. Wśród 350 km tras terenów Corviglia, Corvatsch i Diavolezza każdy narciarz znajdzie odpowiednią dla siebie skalę trudności.

UWAGI

- apartamenty nie są wyposażone w środki czystości, papier toaletowy, worki na śmieci itp.
- zakwaterowanie w dniu przyjazdu 16.00-19.00, wykwaterowanie w dniu wyjazdu do godz. 09.00

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

    « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony