Menu strony

Symbol oferty: 10/18311

OPIS REGIONU

LIVIGNO odległy zakątek położony w obniżeniu pomiędzy Passo di Stelvio i grupą górską Bernina, jeszcze do lat 50 - tych był odcięty od świata przez prawie 9 miesięcy w roku. Dopiero po uruchomieniu w 1964 roku tunelu Munt La Schera nastąpił dynamiczny rozwój miasteczka jako ośrodka narciarskiego i centrum sportów zimowych. Ta lubiana miejscowość narciarska znajduje się na pewnej śniegowo wysokości 1.816 m. Część miejscowości zwana Trepalle (1.900-2.250 m) jest najwyżej położoną, stale zamieszkiwaną osadą w Europie. W architekturze miejscowości przeważają tradycyjne drewniane budynki, a położenie na południowych wzgórzach Alp gwarantuje duże nasłonecznienie doliny. Szerokie trasy zjazdowe są zawsze wzorowo przygotowane, a serca snowboardzistów porusza ogromny snowpark. Przytulne bacówki zapraszają zmęczonych dniem na stoku na apres-ski, a sklepy z ofertą wolnocłową na zakupy. W strefie wolnocłowej Livigno nabyć można w korzystnych cenach nie tylko perfumy, alkohol i papierosy (ograniczenie wywozu), ale także ubrania, zegarki, aparaty fotograficzne a przy tankowaniu zaoszczędzić można nawet do 40%! Ceny na stokach są również przystępne, co oznacza wspaniały urlop i nieduże wydatki.
Livigno to ogółem 115 km tras obsługiwanych przez 33 wyciągi o łącznej przepustowości 47 000 os./h.

OPIS HOTELU

HOTEL HELVETIA *** - położony jest w samym centrum miasta Livigno, w handlowej strefie pieszej wyłączonej z ruchu kołowego, w niewielkiej odległości od wyciągów Carosello (Tagliede). Oferuje on welness, pub, restaurację, taras widokowy, windę, przechowalnię nart. W pomieszczeniach ogólnodostępnych można bezpłatnie korzystać z WiFi. Centrum odnowy biologicznej w hotelu zaprasza na masaże i zabiegi kosmetyczne, do dyspozycji basen, sauna i wanna z hydromasażem. W restauracji skosztować można specjałów z Lombardii.

OPIS ZAKWATEROWANIA

POKÓJ 2 OSOBOWY komfortowe, przestronne, łazienka z WC, TV SAT, telefon, sejf suszarka do włosów.
POKÓJ 1 OSOBOWY komfortowe, łazienka z WC, TV SAT, telefon, sejf suszarka do włosów.

WYŻYWIENIE śniadania w postaci szwedzkiego bufetu, serwowana kolacja, bufet sałatkowy.

CENA ZAWIERA

- zakwaterowanie w pokoju 1 lub 2 osobowym
- wyżywienie : śniadania + obiadokolacje
- karnet narciarski : 6 DNI Livigno
- korzystanie z basenu i sauny
- ubezpieczenie narciarskie : KL, NW, OC
- przejazd autokarem, wyjazd z Katowic lub Sosnowca *

* inne miejscowości na zapytanie

CENA NIE ZAWIERA

- kaucja zwrotna za skicard : 5 EUR/osoba ( obowiązkowo płatne we Włoszech )
- napojów do obiadokolacji
- pokój 1 osobowy : + 10 EUR/dzień
- dopłata do FB : + 15 EUR/dzień/osoba

PROGRAM WYJAZDU

08.12.2017.
-wyjazd autokaru z Sosnowca ( godz. 23.15 ), z Katowic (godz.23.45)
09.12.2017.
-przyjazd do Livigno w godzinach popołudniowych
-zakwaterowanie
-spotkanie informacyjne z opiekunem grupy, odbiór karnetów narciarskich
10 - 15.12.2017.
- narciarskie szaleństwo na stokach Livigno
- możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych
- wieczorek integracyjny oraz pożegnalny
Informacje na temat programu apres-ski będą podane przez opiekuna grupy na spotkaniu informacyjnym.
15.12.2017.
- późne wykwaterowanie
- wyjazd do Polski godz. 23.30 / 24.00
- nocny przejazd
16.12.2017.
- przyjazd do Polski w godzinach południowych


IMPREZY FAKULTATYWNE

BORMIO - BAGNI VECCHI
U podnóża masywu Reit, w pobliżu aktywnego tektonicznie załamania Zebru, ze skał tryska woda o temperaturze ponad 40 stopni Celsjusza. Wody termalne w Bormio zawierają związki siarki, wapnia, potasu, i wielu innych pierwiastków, w tym nawet radioaktywnego radonu. W ciągu stuleci przez termy przewinęło się wiele znanych postaci, jak choćby Leonardo da Vinci, Garibaldi czy król Wiktor Emmanuel III. Budynki zachowały układ i strukturę z okresu średniowiecza i poza nielicznymi przeróbkami, łaźnie stare nie zmieniły się znacząco w porównaniu do pierwowzoru. W tej części znajdują się również baseny z okresu rzymskiego. Korzystanie z nich to niezwykłe przeżycie i prawdziwa podróż w czasie, znajdziemy tutaj wiele atrakcji: łaźnie średniowieczne, łaźnie imperialne i początkowo dedykowane tylko kobietom łaźnie arcyksiężnej. Do szczególnie wartych odwiedzenia atrakcji należą: zewnętrzny basen termalny z widokiem na dolinę, naturalne bicze wodne oraz Grotta Sudatoria - naturalna łaźnia turecka. Ma kształt wąskiego tunelu wcinającego się 50 metrów w głąb skały, na jego końcu mamy 95% wilgotności i temperaturę 48 stopni Celsjusza.

WIZYTA W SZWAJCARII
Sankt Moritz jest jednym z najsłynniejszych kurortów na świecie. To miejsce szykowne, eleganckie i ekskluzywne z bardzo kosmopolityczną atmosferą. Położone jest na wysokości 1856 m n.p.m. pośród jezior Górnej Engadyny. Suchy, "szampański klimat" St. Moritz jest już legendarny, a słońce świeci tutaj średnio ponad 300 dni w roku. St. Moritz to wspaniały ośrodek narciarski. Wśród 350 km tras terenów Corviglia, Corvatsch i Diavolezza każdy narciarz znajdzie odpowiednią dla siebie skalę trudności.ZNIŻKI

- zniżki dla dzieci

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

    « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony