Menu strony

Rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Maso Corto

Symbol oferty: 5446807/111
Rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Maso Corto
Rozpoczęcie sezonu narciarskiego w Maso CortoRozpoczęcie sezonu narciarskiego w Maso CortoRozpoczęcie sezonu narciarskiego w Maso CortoRozpoczęcie sezonu narciarskiego w Maso CortoRozpoczęcie sezonu narciarskiego w Maso CortoRozpoczęcie sezonu narciarskiego w Maso CortoRozpoczęcie sezonu narciarskiego w Maso CortoRozpoczęcie sezonu narciarskiego w Maso Corto

Maso Corto - pewnie część z Was, jeśli kiedykolwiek słyszała o tym górskim resorcie - to najpewniej dzięki medialnym imprezom i niezłym melange`om, z udziałem -znanych polskich gwiazd” serialu i estrady… Jednak nie w tym rzecz i wymieniony przykład rozrywki sobie odpuścimy. Interesuje nas wzorowo utrzymany snow park, doglądany co noc przez znających się na rzeczy shaper`ów , pogoda -brzytwa” - czyli słońce i bez chmurne niebo. Wreszcie ogólny klimat sprzyjający naszemu, własnemu progresowi w umiejętnościach. Z pewnością to wszystko znajdziecie właśnie w Maso Corto.
Sama miejscówka nie jest jeszcze popularna wśród riderów różnej maści, stąd nie ma tłumów ani w samym parku, ani na trasach. Nie ma tutaj sytuacji, kiedy czekamy 10 minut, żeby krzyknąć upragnione -next” i rzucić się szybko na najazd, na skocznie - bo inni czekają. Skoczni i przeszkód jest bardzo dużo, za to tłoku wcale. Choć nie można powiedzieć, że snow park w Maso Corto byłby rzadko odwiedzany przez localsów i riderów pochodzących z najbardziej egzotycznych miejsc na ziemi.
ały resort narciarski leży na ponad 3000m n.p.m. W okresie wiosenno letnim, z oczywistych względów, do użytku nadaje się tylko obszar lodowca. Jeśli chodzi o sam snow park, to trzeba podkreślić, że zawsze jest świetnie przygotowany. Shaperzy dbają o niego przez cały czas - każdego ranka możemy zobaczyć świeży -sztruks” na najazdach i lądowaniach. W snow parku znajdziemy szereg klasycznych skoczni (mniejsze - po ok. 7 do 10m stołu) większe (ok.15m) i jedną bardzo dużą ( 20m stołu z tendencją do powiększania, w zależności od warunków śniegowych). Wszystkie skocznie tworzą logiczną kombinację -kicker line`ów” dzięki czemu po wylądowaniu jednego skoku, najeżdżamy od razu na następną. Zwieńczeniem jest świetny Step-Up , na którym znajdą coś dla siebie zarówno początkujący, jak i starzy wyjadacze (trzy różne strefy wybicia - od największej do całkiem niedużej i komfortowe lądowanie). Oprócz tego na miejscu znajdziemy fun box`y (jeden jest naprawdę spory, tak że na początku trochę wybiera psyche :) i dwa corner`y . Masa box`ów, raili i klasycznych ławek ze stołami powinno usatysfakcjonować fanów jibbingu. Transport w górę snow parku odbywa się wyciągiem krzesełkowym.

Wiosną, obok rezydencji, w których się zatrzymujemy jest half -pipe. Nie trzeba dodawać, że jest zawsze świetnie utrzymany, a jego wymiary i kąty są wzorowe.

MASO CORTO

Maso Corto (niem. Kurzas) jest małą, alpejską wioską położoną we włoskim Tyrolu Południowym w dolinie Val Sanales. Val Senales (niem. Schnalstal) to dolina znajdująca się niedaleko granicy austriackiej, u stóp lodowca Hochjoch (3 280 m n.p.m.). Zimą łączna długość tras na lodowcu dochodzi do 35 km i możliwy jest zjazd na sam dół.

Niewątpliwą atrakcję terenów narciarskich na lodowcu stanowi snow park z halfpipe’em oraz oświetlana wieczorami trasa zjazdowa.

PROGRAM WYJAZDU

Wyjazd:14.11.2008 (piątek) - godz. 22.30 - Katowice, dworzec PKS
Przyjazd: 22.11.2008 (sobota), przed południem

CENA ZAWIERA:

Pakiet Standard :
- zakwaterowanie w hotelu *** położonym u podnóża lodowca Hochjoch, w apartamentach czteroosobowych z pokojami dwuosobowymi i w pełni wyposażoną kuchnią do przygotowywania posiłków. Do dyspozycji gości hotelowych jest : basen, siłownia, sauna, łaźnia turecka, kabina na podczerwień,
- przejazd autokarem na trasie Katowice - Maso Corto - Katowice (autokary klasy VIP rocznik 2008),
- skipass 6 dni na śniegu,
- szkolenie przez instruktorów PZN i PZS, 6 dni na śniegu, w grupach wg stopnia zaawansowania (dla zainteresowanych jazda sportowa na tyczkach)
- testy sprzętu narciarskiego marki Blizzard i Rossignol kolekcja 2008/2009,
- wieczór z degustacją win i serów z okolic Południowego Tyrolu,
- ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą do wysokości 25.000 EUR,
- NNW do wysokości 5.000 EUR,
- OC/o do wysokości 50.000 EUR,
- OC/r do wysokości 5.000 EUR.

OPCJONALNIE: możliwość dokupienia śniadań i obiadokolacji

W dodatkowych kosztach nalezy przewidzieć: kieszonkowe, napoje, herbata na stoku itp.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

termin dni typ oferty cena od osoby   REZERWACJA KALKULACJA CENY Schowek
2017-11-03 - 2017-11-11
(Piątek - Sobota)
9 katalogowa 1750 PLN zarezerwuj kalkuluj +
Południowy Tyrol Val Senales / Maso Corto
Stacja narciarska

Południowy Tyrol Val Senales / Maso Corto

Historia Maso Corto sięga lat 60 tych, kiedy na pomysł zbudowania kurortu narciarskiego wpadł młody miłośnik południowo-tyrolskich gór, który pragnął połączyć swą pasję z biznesem. Tenże biznesmen zainwestował w budowę wyciągów i hotelu. Niestety nie udało się, klientów było zbyt mało, a sam dojazd do Maso Corto był tak trudny, że często warunki dojazdu wręcz uniemożliwiały szybki i bezpieczny dojazd. Zrozpaczony bankructwem biznesmen popełnił samobójstwo. Jednak dzisiaj Maso Corto cieszy się ogromnym powodzeniem i jest jedynym obleganym lodowcem we Włoszech.

Południowy Tyrol Val Senales / Maso Corto Południowy Tyrol Val Senales / Maso Corto
Trasy narciarskie
  • 35 km tras narciarskich
  • ? trasy narciarskie
  • ? (7 km) niebieskie łatwe dla wszystkich
  • ? (15 km) czerwone, średnio trudne
  • ? (13 km) czarne trasy trudne, tylko dla doświadczonych narciarzy
Wyciągi narciarskie
  • 13 wyciągów narciarskich
  • 1 kolej kabinowa
  • 7 wyciągów krzesełkowych
  • 5 wyciągów orczykowych
Karnety narciarskie
Karnety: cena 6 dniowego karnetu Val Senales ok. 170-210 euro. Ortler Skiarena ok. 215 euro. Ortler Skiarena obejmuje: Belpiano, Malga S. Valentino, Maseben, Watles, Minschuns/ CH, Trafoi all'Ortles, Solda all'Ortles, Val Senales, Schwemmalm, Plan, Merano 2000, Monte S. Vigilio, San Martino, Corno del Renon, Monte Cavallo.


Podobne oferty« Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony