Menu strony

Symbol oferty: 5446807/111

Maso Corto - pewnie część z Was, jeśli kiedykolwiek słyszała o tym górskim resorcie - to najpewniej dzięki medialnym imprezom i niezłym melange`om, z udziałem -znanych polskich gwiazd” serialu i estrady… Jednak nie w tym rzecz i wymieniony przykład rozrywki sobie odpuścimy. Interesuje nas wzorowo utrzymany snow park, doglądany co noc przez znających się na rzeczy shaper`ów , pogoda -brzytwa” - czyli słońce i bez chmurne niebo. Wreszcie ogólny klimat sprzyjający naszemu, własnemu progresowi w umiejętnościach. Z pewnością to wszystko znajdziecie właśnie w Maso Corto.
Sama miejscówka nie jest jeszcze popularna wśród riderów różnej maści, stąd nie ma tłumów ani w samym parku, ani na trasach. Nie ma tutaj sytuacji, kiedy czekamy 10 minut, żeby krzyknąć upragnione -next” i rzucić się szybko na najazd, na skocznie - bo inni czekają. Skoczni i przeszkód jest bardzo dużo, za to tłoku wcale. Choć nie można powiedzieć, że snow park w Maso Corto byłby rzadko odwiedzany przez localsów i riderów pochodzących z najbardziej egzotycznych miejsc na ziemi.
ały resort narciarski leży na ponad 3000m n.p.m. W okresie wiosenno letnim, z oczywistych względów, do użytku nadaje się tylko obszar lodowca. Jeśli chodzi o sam snow park, to trzeba podkreślić, że zawsze jest świetnie przygotowany. Shaperzy dbają o niego przez cały czas - każdego ranka możemy zobaczyć świeży -sztruks” na najazdach i lądowaniach. W snow parku znajdziemy szereg klasycznych skoczni (mniejsze - po ok. 7 do 10m stołu) większe (ok.15m) i jedną bardzo dużą ( 20m stołu z tendencją do powiększania, w zależności od warunków śniegowych). Wszystkie skocznie tworzą logiczną kombinację -kicker line`ów” dzięki czemu po wylądowaniu jednego skoku, najeżdżamy od razu na następną. Zwieńczeniem jest świetny Step-Up , na którym znajdą coś dla siebie zarówno początkujący, jak i starzy wyjadacze (trzy różne strefy wybicia - od największej do całkiem niedużej i komfortowe lądowanie). Oprócz tego na miejscu znajdziemy fun box`y (jeden jest naprawdę spory, tak że na początku trochę wybiera psyche :) i dwa corner`y . Masa box`ów, raili i klasycznych ławek ze stołami powinno usatysfakcjonować fanów jibbingu. Transport w górę snow parku odbywa się wyciągiem krzesełkowym.

Wiosną, obok rezydencji, w których się zatrzymujemy jest half -pipe. Nie trzeba dodawać, że jest zawsze świetnie utrzymany, a jego wymiary i kąty są wzorowe.

MASO CORTO

Maso Corto (niem. Kurzas) jest małą, alpejską wioską położoną we włoskim Tyrolu Południowym w dolinie Val Sanales. Val Senales (niem. Schnalstal) to dolina znajdująca się niedaleko granicy austriackiej, u stóp lodowca Hochjoch (3 280 m n.p.m.). Zimą łączna długość tras na lodowcu dochodzi do 35 km i możliwy jest zjazd na sam dół.

Niewątpliwą atrakcję terenów narciarskich na lodowcu stanowi snow park z halfpipe’em oraz oświetlana wieczorami trasa zjazdowa.

PROGRAM WYJAZDU

Wyjazd:14.11.2008 (piątek) - godz. 22.30 - Katowice, dworzec PKS
Przyjazd: 22.11.2008 (sobota), przed południem

CENA ZAWIERA:

Pakiet Standard :
- zakwaterowanie w hotelu *** położonym u podnóża lodowca Hochjoch, w apartamentach czteroosobowych z pokojami dwuosobowymi i w pełni wyposażoną kuchnią do przygotowywania posiłków. Do dyspozycji gości hotelowych jest : basen, siłownia, sauna, łaźnia turecka, kabina na podczerwień,
- przejazd autokarem na trasie Katowice - Maso Corto - Katowice (autokary klasy VIP rocznik 2008),
- skipass 6 dni na śniegu,
- szkolenie przez instruktorów PZN i PZS, 6 dni na śniegu, w grupach wg stopnia zaawansowania (dla zainteresowanych jazda sportowa na tyczkach)
- testy sprzętu narciarskiego marki Blizzard i Rossignol kolekcja 2008/2009,
- wieczór z degustacją win i serów z okolic Południowego Tyrolu,
- ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą do wysokości 25.000 EUR,
- NNW do wysokości 5.000 EUR,
- OC/o do wysokości 50.000 EUR,
- OC/r do wysokości 5.000 EUR.

OPCJONALNIE: możliwość dokupienia śniadań i obiadokolacji

W dodatkowych kosztach nalezy przewidzieć: kieszonkowe, napoje, herbata na stoku itp.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

    « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony