Menu strony

Weekend majowy w Bułgarii i Turcji - wycieczka objazdowa

Symbol oferty: 5448572/111
Weekend majowy w Bułgarii i Turcji - wycieczka objazdowa
Weekend majowy w Bułgarii i Turcji - wycieczka objazdowa

Ramowy program wyjazdu:

1 dzień - wyjazd godz. 6:00, przejazd przez Polskę, Ukrainę i Rumunię do Suczawy, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień - śniadanie, dalszy przejazd przez Rumunię i Bułgarię do Słonecznego Brzegu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - śniadanie, wyjazd do Nesebyru zwiedzanie - starożytnego miasteczka wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście, zwiedzanie m.in.: zespół średniowiecznych Cerkwi i obwarowań, wiatrak, po południu czas wolny, odpoczynek, plażowanie w Morzu Czarnym, wieczorem możliwość wyjścia do baru, restauracji, karaoke, itp., obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - śniadanie, czas wolny, odpoczynek, plażowanie i kąpiele w Morzu Czarnym, korzystanie z miejskiego kompleksu basenów, zakup pamiątek, po południu wyjazd do Stambułu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - śniadanie, wyjazd do Stambułu - zwiedzanie, Stary Stambuł - Park Sultanahmet, Błękitny Meczet wzniesiony w XVII w (najwspanialszy w świecie islamu, jego nazwa pochodzi od koloru płytek ceramicznych, jakimi wewnątrz wyłożono ściany), spacer po starożytnym hipodromie At Meyani , pałac Ibrahima Paszy (gdzie mieści się Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej, Podziemny Pałac Yerebatan Sarayi - bazylikowa cysterna -antyczne zbiorniki wody, Hagia Sophia (Kościół Mądrości Bożej) - arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w znane ze swych obszernych wnętrz, wysokiej kopuły i wspaniałych mozaik pochodzących z X wieku, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień - śniadanie, dalsze zwiedzanie Stambułu - Pałac Topkapi - słynna rezydencja sułtanów osmańskich- miasto w mieście. Pałac składa się z licznych podwórzy połączonych korytarzami, pawilonów i budynków, odzwierciedlających styl życia wojowniczych osmańskich koczowników. Pałac zachwyca przepychem wystroju wnętrz, wspaniałymi kolekcjami klejnotów oraz innych skarbów. Wśród zwiedzanych zabytków znajduje się Bazylika św. Anny, sułtańska mennica, kuchnie pałacowe, komnata Rady, szkoła pałacowa, skarbiec sułtański ,harem, Dzielnica Bazarów - Wielki Bazar - z niezwykłą ilością towarów, Targ Korzenny ( Bazar Egipski ), meczet Sulejmana Wspaniałego - największy meczet w Istambule, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień - śniadanie, dalsze zwiedzanie Stambułu - Nowy Stambuł - dzielnica Karakoy - spacer po dzielnicy zagranicznych rezydencji, Plac Taksim i Beyoglu, gdzie znajdują się min. Arap Camii (meczet), Pałac Dolmabahce (główna rezydencja sułtańska od 2 poł. XIX w. W ostatnich latach imperium tutaj odbywały się państwowe ceremonie i przyjęcia plomatyczne, jego ogrody pełnią tę funkcję do dziś), sławny Cicek Pasai (Pasaż Kwiatowy), z restauracjami i tawernami, przejazd przez most na Bosforze łączący Europę i Azję, Mury Teodozjusza - rozciągające się od Złotego Rogu po Morze Marmara, obiad. Ok. godz. 17:00 wyjazd ze Stambułu.

8 dzień - przejazd przez Turcję, Bułgarię, Serbię i Węgry do Budapesztu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień - śniadanie, dalszy przejazd przez Węgry i Słowację do Polski, obiad na trasie, powrót w godzinach wieczornych.

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

  termin dni typ oferty cena od osoby   REZERWACJA KALKULACJA CENY Schowek
  2018-04-21 - 2018-04-29
  (Sobota - Niedziela)
  9 katalogowa 2150 PLN zarezerwuj kalkuluj +
  Dodatkowe informacje/uwagi: Dopłata: 150 EURO


  Podobne oferty  « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony