POZNAJEMY KRESY WSCHODNIE - UKRAINA - WYCIECZKA OBJAZDOWA

Panel agenta do systemu rezerwacji SART
 


 
 
 
 
 
 
 

POZNAJEMY KRESY WSCHODNIE - UKRAINA - WYCIECZKA OBJAZDOWA

Wycieczka objazdowa - Inne - Inne

Symbol oferty: 149/1819
Państwo: Wycieczka objazdowa
Miasta przejazdowe Chocim (Ukraina), Drohobycz (Ukraina), Stanisławów (Ukraina), Złoty Potok (Ukraina), Buczacz (Ukraina), Jazłowiec (Ukraina), Czerwonogród (Ukraina), Krystynopol (Ukraina), Czerniowce (Ukraina), Kudryńce (Ukraina), Krzywcze (Ukraina), Okopy św. Trójcy (Ukraina), Żwaniec (Ukraina), Kamieniec Podolski (Ukraina), Skała Podolska (Ukraina), Czortków (Ukraina), Budzanów (Ukraina), Trembowla (Ukraina), Mikulińce (Ukraina), Tarnopol (Ukraina), Zbaraż (Ukraina), Złoczów (Ukraina), Świrz (Ukraina), Lwów (Ukraina), Olesko (Ukraina), Podhorce (Ukraina), Brody (Ukraina), Podkamień (Ukraina), Poczajów (Ukraina), Krzemieniec (Ukraina), Starokonstantynów (Ukraina), Międzyrzecz Ostrogski (Ukraina), Ostróg (Ukraina), Ołyka (Ukraina), Łuck (Ukraina), Beresteczko (Ukraina), Sokal (Ukraina), Żółkiew (Ukraina), Krechów (Ukraina),
Transport: Autokar, Inny
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa
Rodzaj oferty: , wycieczka objazdowa
Wyżywienie: śniadanie, Obiadokolacje
Zakwaterowanie: Hotel, Pensjonat, Ośrodek wypoczynkowy, Inne
Wyposażenie: Brak
Touroperator:
 
 
 
 
 
 
  świadczenia:
ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach lub pensjonatach **/*** (pokoje z łazienkami), wyżywienie HB: 10 śniadań i 10 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW, transport autokarem (dla małych grup możliwy bus z klimatyzacją). UWAGI: 1. Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów płatne oddzielnie ok. 35 Euro/os w przeliczeniu na Hrywny. 2. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. 3. Wymagana minimalna ilość uczestników to 15 osób. Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy. 4. Transfery antenowe realizujemy przy min.6os chętnych z: Warszawy, Poznania dopłata 100zł; Łodzi, Wrocławia - dopłata 80zł, Częstochowy, Opola -50zł. 5. Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3osobowego w miarę możliwości. W przypadku braku dokwaterowania klient zobowiązany jest dopłacić do pok.1os. Zakwaterowanie w pok.1os. za dopłatą (tylko na zamówienie ok. 550zł). 6. Dla grup zorganizowanych: 10-20% rabatu w zależnosci od liczebności grupy.
  Cena podstawowa:
Katowice, osoba, ubezpieczenie KL i NNW, Promocja do 28.02.14 przy wpłacie zaliczki
  Atrakcje:

  ATRAKCJE:
KRECHÓW, ŻÓŁKIEW, KRYSTYNOPOL, SOKAL, TARTAKÓW, BERESTECZKO, ŁUCK, OŁYKA, KLEWAŃ, RÓWNE, OSTRÓG, MIĘDZYRZECZ, SLAWUTA, ZASŁAW, STAROKONSTANTYNÓW, KRZEMIENIEC, POCZAJÓW, PODKAMIEŃ, BRODY, PODHORCE, OLESKO, LWÓW, ŚWIRZ, ZŁOCZÓW, ZBARAŻ, TARNOPOL, MIKULIŃCE, TREMBOWLA, BUDZANÓW, CZORTKÓW, SKAŁA PODOLSKA, KAMIENIEC PODOLSKI, ŻWANIEC, OKOPY ŚW.TRÓJCY, KRZYWCZE, CHOCIM, CZERNIOWCE, ZALESZCZYKI, CZERWONOGRÓD, JAZŁOWIEC, BUCZACZ, ZŁOTY POTOK, STANISŁAWÓW, DROHOBYCZ

To nasza najbardziej kompleksowa i szczegółowa trasa po Kresach Wschodnich. Docieramy zarówno do miejsc, które stały się popularne podczas wycieczek kresowych, jak i tych cichych, zapomnianych, leżących poza utartymi szlakami, a które są bez wątpienia godne uwagi i odwiedzin - bo były niegdyś świadkiem zdarzeń, które ważyły o losach Rzeczpospolitej. Tą wycieczką polecamy Wszystkim: dorosłym, młodzieży, a zwłaszcza tym, którzy zapomnieli jak bardzo Kresy związane są z historią Polski. Jednym pokażemy, innym przypomnimy jak wyglądają ziemie: Wołynia, Podola, Bukowiny. Obejrzycie miejsca znane z Trylogii, słynne zamki i twierdze, o które rozbijały się armie otomańskie i najazdy ord tatarskich, miejsca zmagań z kozakami Chmielnickiego, wspaniałe zabytki, a także zobaczycie i poznacie ludzi, którzy wciąż kultywują polską tradycję i wiarę na Kresach.
  OPIS:
Ukraina: POZNAJEMY KRESY WSCHODNIE- wycieczka objazdowa

Ramowy program:
1dzień- Wyjazd z Katowic o 7.00. Przejazd przez Kraków, Tarnów, Rzeszów. Przekroczenie granicy w Korczowej. Postój na terenie Roztocza przy rezerwacie Stawy Jaworowskie. Zwiedzenie obronnego zespołu klasztornego bazylianów w Krechowie. Przejazd do Żółkwi - miasteczka pod Lwowem, niegdyś siedziby rodu Żółkiewskich i Sobieskich. Spacer po starówce: kolegiata św.Wawrzyńca, kościół Dominikanów, cerkiew Serca Jezusowego, Zamek Sobieskich, mury obronne i bramy miejskie, rynek z zabytkowymi kamieniczkami i ratuszem, renesansowa synagoga. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

2dzień- Przejazd do Czerwonogrodu (Krystynopola). Wizyta w muzeum w Pałacu Potockich, oraz zabytkowe klasztory: Bernardynów i Bazylianów. Następnie w pobliskim Sokalu obejrzymy dawne sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Klasztorze Bernardynów z XVII w. (na wyspie na Bugu) - obecnie więzienie o zaostrzonym rygorze. Przemierzając Wysoczyznę Wołyńską przystaniemy w Tartakowie (ruiny pałacu Lanckorońskich) i Beresteczku - miejscu zwycięskiej bitwy nad wojskami Chmielnickiego w 1651r. Przejazd do Łucka. Zwiedzenie Zamku Lubarta z XIVw., spacer po starówce. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

3dzień- Rano dokończenie poznawania Łucka: Katedra św. Piotra i Pawła z XVIIw., dzwonnica z XVIw., katakumby klasztoru Jezuitów, renesansowa Synagoga obronna. Przejazd do Ołyki z kolegiatą św.Trójcy - jednym z najpiękniejszych polskich kościołów barokowych, kośc. Piotra i Pawła z XVw. (najstarszą świątynią rzymskokatolicką Wołynia), zamkiem i pałacem Radziwiłłów. Następnie przez Klewań (postój przy ruinach Zamku Czartoryskich) i Równe przejazd do Ostrogu - siedziby książęcego rodu Ostrogskich. Wizyta na zamku z XIV-XV w. (donżon, Nowa Baszta, mury obronne, muzeum) oraz w Muzeum Ksiazki. Obejrzymy fortyfikacje miejskie, bramy Łucką i Tatarską, kościół Farny z XVIIw, obronną synagogę. Pod wieczór odwiedzenie pobliskiego Międzyrzecza z obronnym monastyrem - prawosławnym sanktuarium św. Trójcy z XVw. Obiadokolacja i nocleg w hotelu pod Ostrogiem.

4dzień- Przejazd do Sławuty (dobra Sanguszków) i postój przy pozostałościach pałacu. Wizyta w Zasławiu (potężny, obronny klasztor Bernardynów (XVIIw), kościół Jana Chrzciciela (XVIw.), ruiny zamku i pałacu Sanguszków). Odwiedzimy położony w rozlewiskach Słuczy kompleks zamkowy książąt Ostrogskich z XVIIw. w Starokonstantynowie (ciekawy przykład polskiego renesansu). Przejazd do Krzemieńca - rodzinnego miasta Słowackiego. Zwiedzanie słynnego Liceum Krzemienieckiego wraz z kośc. Jezuitów, Muzeum Słowackiego w dworku Januszewskich, kościół św.Stanisława, wreszcie zamku księcia Witolda na wzgórzu Bony. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5dzień- Przejazd do Poczajowa - największego Sanktuarium Maryjnego Kresów. Zwiedzanie Ławry, Bazyliki, soboru św.Trójcy, groty ze szczątkami św.Hioba. Odwiedzenie leżącego na grzbiecie Woroniaków - Podkamienia z Sanktuarium MB Śnieżnej w obronnym Klasztorze Dominikanów z XVII w. Kolejny postój w Brodach z ruinami Cytadeli Żółkiewskich, Pałacu Potockich i Wielkiej Synagogi. Przejazd do Podhorzec gdzie zobaczycie jedną z najwspanialszych rezydencji magnackich Kresów. Następnie udamy się do pobliskiego Oleska z zamkiem książąt halicko-wołyńskich (urodził się tu Jan III Sobieski) i ekspozycją muzealną Lwowskiej Galerii Obrazów. Spacer po parku. Po południu dotrzemy do Lwowa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

6dzień- Przejazd do Wysokiego Zamku - wzgórza, z którego obejrzymy panoramę miasta. Zwiedzanie starówki: Arsenał Miejski, Baszta Prochowa, Arsenał Królewski, cerkiew Wołoska, kościół Dominikanów, katedra Ormiańska, Rynek, Katedra wraz z piękną kaplicą Boimów, klasztor Bernardynów, cerkiew Przemienienia Pańskiego. Obiadokolacja i nocleg.

7dzień- Rano zwiedzenie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Obejrzenie soboru św. Jura, kościół św. Elżbiety. Opuszczamy Lwów. Wizyta w Starym Siole w renesansowym zamku strzegącym -Czarnego Szlaku". Jadąc przez wzgórza Gołogór dotrzemy do Świrza z położonym nad jeziorem, zamkiem Świrskich z XV w. Przejazd do Złoczowa, z zamkiem Siennińskich, późniejszą rezydencję Jana III Sobieskiego (potężne bastiony i Pałac Chiński). Odwiedzimy Zbaraż rozsławiony obroną przed armią Chmielnickiego (zamek, pałace: Zbaraskich i Wiśniowieckich, Klasztor Bernardynów). Pod wieczór dotrzemy do Tarnopola. Wieczorny spacer po starówce: od Teatru do barokowego kościoła Dominikanów i dalej do Zamku Tarnowskich przy zalewie na Serecie. Możliwy rejs statkiem wycieczkowym. Obiadokolacja i nocleg.

8dzień- Przejazd do Mikuliniec, w których zobaczymy kościół św.Trójcy, Pałac Potockich oraz ruiny Zamku Koniecpolskich z XVIw. W Trembowli obejrzymy pomnik Marii Chrzanowskiej, ruiny zamku kazimierzowskiego, obronny klasztor Karmelitów. Później jedziemy do Czortkowa z ruinami zamku Czartoryskich i neogotyckim kośc. św. Stanisława. Postój w Skale Podolskiej z ruinami zamku Lanckorońskich z XIV-XVII w. i pałacu Tarłów. Popołudniu przyjazd do Kamieńca Podolskiego (lista UNESCO). Spacer wokół twierdzy. Przejście przez Most Turecki na starówkę. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Wieczorem możliwe ognisko u stóp twierdzy (dodatki do ogniska składkowe).

9dzień- Wcześnie rano chętni obejrzenie fortyfikacji w jarze Smotrycza. Odwiedzenie katedry Piotra i Pawła, klasztoru Dominikanów i wnętrza największej twierdzy na Kresach Rzeczpospolitej. Wyjazd do Chocimia nad Dniestrem, gdzie zwiedzimy twierdzę z XIII-XVIIw. Po drodze krótki postój przy ruinach w Żwańcu i w Okopach św. Trójcy. Po południu możliwe fakultatywne wycieczki lokalnym transportem do: Kudryńców nad Zbruczem - ruiny zamczyska Herburtów, Krzywczy ze słynną Kryształową Jaskinią, Bakoty nad Dniestrem w Parku Narodowym Podolskie Towtry. Obiadokolacja i nocleg w Kamieńcu Podolskim.

10dzień- Przejazd do Czerniowiec - stolicy Bukowiny. Obejrzymy starówkę: ratusz, teatr, Pałac Metropolitów Bukowińskich. Następnie mostem przez Dniestr dotrzemy do Zaleszczyk i dalej do Czerwonogrodu w jarze Dżurynu, gdzie zobaczymy neogotycki pałac Ponińskich, wzniesiony na miejscu zamku, ruiny barokowej kaplicy i największy wodospad Podola. Udajemy się do Jazłowca. Na wzgórzu nad miasteczkiem znajdują się ruiny jednego z najstarszych na Kresach zamków. Zwiedzenie sanktuarium MB Jazłowieckiej w pałacu Poniatowskich, krypty sióstr Niepokalanek i renesansowego kościół Dominikanów. Przejazd do Buczacza słynącego z najładniejszego na Kresach Ratusza. Obejrzymy kościół św.Stanisława, klasztor Bazylianów, chętni ruiny warowni Potockich. Odwiedzenie Złotego Potoku z zamkiem Potockich z XVIIw. i obronnym kościołem. Późna obiadokolacja i nocleg w Stanisławowie.

11dzień- Zwiedzanie Stanisławowa: Ratusz, Pomnik Mickiewicza, Kościoły: Farny z XVII w., Jezuitów i Ormiański z XVIII w., dawny gmach Sokoła. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Drohobycza (miasta Brunona Szulca). Obejrzymy tu drewniane cerkwie (XVw.): Zmartwychwstania i św. Jura (na liście UNESCO), gotycki kościół farny, rynek z okazałym ratuszem. Przekroczenie granicy. Przejazd przez Przemyśl, Rzeszów, Tarnów, Kraków. Zakończenie imprezy w Katowicach przed północą.


ŚWIADCZENIA: 10 noclegów w hotelach (**/***) w pokojach 2os z łazienkami oprócz Jazłowca (pokoje z umywalkami), 10 śniadań i 10 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie KL i NNW, transport autokarem (dla małych grup bus z klimatyzacją).

UWAGI:
1. Wymagane minimum uczestników 15 osób. Odwołanie imprezy przez zbyt małą frekwencję najpóźniej na 7 dni do rozpoczęcia.
2. Transfery antenowe realizowane przy min. 6 osobach z: Warszawy, Poznania dopłata 100zł; Wrocławia, Łodzi - dopłata 80zł; Częstochowy, Opola - 50zł.
3. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów. Bilety wstępów płatne dodatkowo ok. 35 EUR/os w przeliczeniu na Hrywny.
4. Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3osobowego. Pok.1os na zamówienie - za dopłatą ok. 550zł.
5. Dla grup zorganizowanych 10-15% rabatu w zależności od liczebności grupy.
  TERMIN I CENA:
TERMIN:
16.08-26.08.2014

CENA: 2140zł/os  PROMOCJA:
Promocja Wcześniej = Taniej:

Rezerwując do 15.02.2014 otrzymasz:
- 140zł zniżki przy wpłacie zaliczki


Uwaga: Ilość miejsc w promocji ograniczona.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
KatowicePl. Andrzeja (tył dworca PKP)07.00
KrakówKino Kijów (Al. Krasińskiego 34)08.15
RzeszówPomnik Czynu Rewolucyjnegodo potwierdzenia
TarnówObwodnica - Bar Taurusdo potwierdzenia
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
termin dni typ oferty cena od osoby                 
2014-08-16 - 2014-08-26
Sobota - Wtorek
11 wczesna rezerwacja 2000 PLN sprawdź miejsca
 
 
 
 
 
 

Komentarze (0)

Ocena:0
24travels.com sp. z o.o. - administrator tego portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników . Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 
 
 
Drukuj ofertę Pobierz opis w formacie PDF Dokument Worda
 
 
 
 
 
 
Nasze kontakty
Pracujemy  Poniedziałek - Piątek
8:00 - 18:00
Sobota
nieczynne
Infolinia:
801 62 62 84
Centrala:
+48 33 813 90 00
+48 33 482 40 00
Turystyka - obsługa on-line:
+48 33 813 90 10
+48 33 482 40 10
Turystyka - obsługa klienta:
+48 33 813 90 10
+48 33 482 40 10
Transport:
+48 33 813 90 20
+48 33 482 40 20
SART - organizatorzy:
+48 33 813 90 30
+48 33 482 40 30
SART - agenci:
+48 33 813 90 40
+48 33 482 40 40
Informatyka/strony www:
+48 33 813 90 50
+48 33 482 40 50
Księgowość:
+48 33 813 90 60
+48 33 482 40 60
Call center
+48 33 813 90 80
+48 33 482 40 80
Fax
+48 33 816-10-42
24h +48 509 878 000
help desk, emergency

Telefony
834111210 Biała Podlaska
857338830 Białystok
334762490 Bielsko-Biała
525225330 Bydgoszcz
825921090 Chełm
236804090 Ciechanów
343339790 Częstochowa
556294330 Elbląg
583500690 Gdańsk
957117630 Gorzów Wlkp.
756171099 Jelenia Góra
625842090 Kalisz
324610190 Katowice
412309590 Kielce
632281090 Konin
947213890 Koszalin
123121790 Kraków
134971240 Krosno
767591090 Legnica
656193830 Leszno
814667830 Lublin
862251060 Łomża
422050290 Łódź
184791090 Nowy Sącz
897228960 Olsztyn
775453930 Opole
296931090 Ostrołęka
673571090 Piła
446181230 Piotrków Tryb.
243862390 Płock
616663790 Poznań
167363690 Przemyśl
486855990 Radom
172509480 Rzeszów
257408930 Siedlce
436557590 Sieradz
468113190 Skierniewice
597228590 Słupsk
876181090 Suwałki
913509930 Szczecin
158166160 Tarnobrzeg
146351050 Tarnów
566814530 Toruń
746351090 Wałbrzych
223986045 Warszawa
544219190 Włocławek
717187390 Wrocław
846351090 Zamość
684228130 Zielona Góra
 
Obiekty (Inne)
 
Newsletter
 
Chcesz otrzymywać od nas informacje - dopisz się do listy:
  
 
 Kierunki: Albania, Algieria, Andora, Antarktyda, Argentyna, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Bhutan, Białoruś, Birma (Myanmar), Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Czechy, Dania, Dominikana, Dżibuti, Egipt, Estonia, Etiopia, Filipiny, Finlandia, Francja, Ghana, Grecja, Grecja/Kreta, Gruzja, Gujana Francuska, Gwadelupa, Gwatemala, Hawaje, Hiszpania, Hiszpania/Majorka, Holandia, Honduras, Indie, Indonezja, Irak, Iran, Irlandia, Islandia, Izrael, Japonia, Jordania, Kambodża, Kamerun, Kanada, Kazachstan, Kenia, Korea, Koreańska Republika Ludowa, Kuba, Liban, Libia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Madagaskar, Mali, Malta, Maroko, Mauretania, Mauritius, Meksyk, Mołdawia, Monako, Namibia, Nepal, Niemcy, Norwegia, Nowa Zelandia, Oman, Panama, Papua Nowa Gwinea, Peru, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Seszele, Słowacja, Słowenia, Sri Lanka, Stany Zjednoczone, Syria, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Tajlandia, Tanzania, Tunezja, Turcja, Turkmenistan, Tybet, Uganda, Ukraina, Uzbekistan, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Wietnam, Włochy, Wyspa Wielkanocna,
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.