Menu strony

Symbol oferty: 21/1819

OPIS

UKRAINA: LWÓW i PODOLE - Wycieczka objazdowa

Ramowy program:

1dzień- Wyjazd z Katowic o 5.30. Przejazd przez Kraków, Tarnów. Przekroczenie granicy w Korczowej. Obejrzenie obronnego zespołu klasztornego Bazylianów w Krechowie. Zwiedzenie Żółkwi, niegdyś siedziby rodów Żółkiewskich i Sobieskich: renesansowej kolegiaty św. Wawrzyńca, cerkiew Serca Jezusowego, Zamku Sobieskich, fortyfikacji miejskich, rynku z zabytkowymi kamieniczkami i ratuszem oraz renesansowej synagogi. Wieczorem przejazd do Lwowa. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

2dzień- Przejazd do Wysokiego Zamku - wzgórza, z którego obejrzymy panoramę miasta. Zwiedzanie starówki: Arsenał Miejski, Baszta Prochowa, Arsenał Królewski, cerkiew Wołoska, kościół Dominikanów, katedra Ormiańska, Rynek, Katedra wraz z piękną kaplicą Boimów, klasztor Bernardynów, cerkiew Przemienienia Pańskiego. Obiadokolacja i nocleg.

3dzień- Rano zwiedzenie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Obejrzenie soboru św. Jura, kościół św. Elżbiety. Opuszczamy Lwów. Wizyta w Starym Siole w renesansowym zamku strzegącym -Czarnego Szlaku". Jadąc przez wzgórza Gołogór dotrzemy do Świrza z położonym nad jeziorem, zamkiem Świrskich z XV w. Przejazd do Złoczowa, z zamkiem Siennińskich, późniejszą rezydencję Jana III Sobieskiego (potężne bastiony i Pałac Chiński). Odwiedzimy Zbaraż rozsławiony obroną przed armią Chmielnickiego (zamek, pałace: Zbaraskich i Wiśniowieckich, Klasztor Bernardynów). Pod wieczór dotrzemy do Tarnopola. Wieczorny spacer po starówce: od Teatru do barokowego kościoła Dominikanów i dalej do Zamku Tarnowskich przy zalewie na Serecie. Możliwy rejs statkiem wycieczkowym - fakultatywnie. Obiadokolacja i nocleg.

4dzień- Przejazd do Mikuliniec, w których zobaczymy kościół św.Trójcy, Pałac Potockich oraz ruiny Zamku Koniecpolskich z XVIw. W Trembowli obejrzymy pomnik Marii Chrzanowskiej, ruiny zamku kazimierzowskiego, obronny klasztor Karmelitów. Później jedziemy do Czortkowa z ruinami zamku Czartoryskich i neogotyckim kościół św. Stanisława. Postój w Skale Podolskiej z ruinami zamku Lanckorońskich z XIV-XVII w. i pałacu Tarłów. Popołudniu przyjazd do Kamieńca Podolskiego (lista UNESCO). Spacer wokół twierdzy. Przejście przez Most Turecki na starówkę. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Wieczorem możliwe ognisko u stóp twierdzy (fakultatywnie).

5dzień- Wcześnie rano chętni obejrzenie fortyfikacji w jarze Smotrycza. Odwiedzenie katedry Piotra i Pawła, klasztoru Dominikanów i wnętrza największej twierdzy na Kresach Rzeczpospolitej. Wyjazd do Chocimia nad Dniestrem, gdzie zwiedzimy twierdzę z XIII-XVIIw. Po drodze krótki postój przy ruinach w Żwańcu i w Okopach św. Trójcy. Po południu możliwe fakultatywne wycieczki lokalnym transportem do: Kudryńców nad Zbruczem - ruiny zamczyska Herburtów, Krzywczy ze słynną Kryształową Jaskinią, Bakoty nad Dniestrem w Parku Narodowym Podolskie Towtry. Obiadokolacja i nocleg w Kamieńcu Podolskim.

6dzień- Przejazd do Czerniowiec - stolicy Bukowiny. Obejrzymy starówkę: ratusz, teatr, Pałac Metropolitów Bukowińskich. Następnie mostem przez Dniestr dotrzemy do Zaleszczyk i dalej do Czerwonogrodu w jarze Dżurynu, gdzie zobaczymy neogotycki pałac Ponińskich, wzniesiony na miejscu zamku, ruiny barokowej kaplicy i największy wodospad Podola. Udajemy się do Jazłowca. Na wzgórzu nad miasteczkiem znajdują się ruiny jednego z najstarszych na Kresach zamków. Zwiedzenie sanktuarium MB Jazłowieckiej w pałacu Poniatowskich, krypty sióstr Niepokalanek i renesansowego kościoła Dominikanów. Przejazd do Buczacza słynącego z najładniejszego na Kresach Ratusza. Obejrzymy kościół św.Stanisława, klasztor Bazylianów, chętni ruiny warowni Potockich. Odwiedzenie Złotego Potoku z zamkiem Potockich z XVIIw. i obronnym kościołem. Późna obiadokolacja i nocleg w Stanisławowie.

7dzień- Zwiedzanie Stanisławowa: Ratusz, Pomnik Mickiewicza, Kościoły: Farny z XVII w., Jezuitów i Ormiański z XVIIIw., dawny gmach Sokoła. Czas wolny na zakupy. Przejazd do Drohobycza (miasta Brunona Szulca). Obejrzymy tu drewniane cerkwie (XVw.): Zmartwychwstania i św. Jura (na liście UNESCO), gotycki kościół farny, rynek z okazałym ratuszem. Przekroczenie granicy. Przejazd przez Przemyśl, Rzeszów, Tarnów, Kraków. Zakończenie imprezy w Katowicach przed północą.

ŚWIADCZENIA: 6 noclegów (pokoje z łazienkami), 6 śniadań i 6 obiadokolacji, przewodnik lwowski, autokar z klimatyzacją (dla małych grup - bus), ubezpieczenie KL i NW, opiekę pilota.

UWAGI:
- Wymagana minimalna ilość uczestników to 15 osób. Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy.
- Transfery antenowe realizujemy przy min.6os chętnych z: Warszawy, Poznania dopłata 100zł, Łodzi, Wrocławia - dopłata 80zł, Częstochowy, Opola - 50zł.
- Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może podlegać zmianie w trakcie realizacji. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
- Koszty wstępów do zwiedzanych obiektów płatne oddzielnie ok. 20 Euro/os.
- Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3osobowego. Zakwaterowanie w pok.1os. za dopłatą (ok. 380zł).
- Dla grup zorganizowanych: 10-20% rabatu w zależności od liczebności grupy.

TERMIN I CENA

TERMIN:
20.08-26.08.2014

CENA: 1.490zł

PROMOCJA


WCZEŚNIEJ = TANIEJ !

PRZY REZERWACJI DO 15.02.2014OTRZYMASZ
- 100zł ZNIŻKI PRZY WPŁACIE ZALICZKI


Uwaga: Ilość miejsc w promocji jest ograniczona.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
KatowicePl. Andrzeja (tył dworca PKP)05.30
KrakówKino Kijów (Al. Krasińskiego 34)06.45
TarnówObwodnica - bar Taurusdo potwierdzenia

Atrakcje

LWÓW, ŚWIRZ, ZŁOCZÓW, ZBARAŻ, TARNOPOL, MIKULIŃCE, TREMBOWLA, BUDZANÓW, CZORTKÓW, SKAŁA PODOLSKA, KAMIENIEC PODOLSKI, ŻWANIEC, OKOPY ŚW.TRÓJCY, KRZYWCZE, KUDRYŃCE, CHOCIM, CZERNIOWCE, CZERWONOGRÓD, JAZŁOWIEC, ZŁOTY POTOK, BUCZACZ, STANISŁAWÓW, DROHOBYCZ


To w zasadzie samodzielna część naszej najdłuższej i najbardziej kompleksowej trasy -Poznajemy Kresy Wschodnie”. Prezentujemy w niej Lwów i podolską część Kresów Wschodnich. Podczas naszej podróży przybliżymy Wam jak burzliwe były karty historii wschodnich rubieży Rzeczpospolitej i jak zagmatwane, a nawet tragiczne były losy zamieszkujących te tereny Polaków .
Na naszej trasie odwiedzimy zarówno najważniejsze miasta i twierdze kresowe jak i miejsca oddalone od głównych szlaków turystycznych, ciche, zapomniane a jakże urocze w swojej prowincjonalności i bezinteresowności ludzi.

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

    « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony