IZRAEL-Ziemia Święta

Podobne oferty

Symbol oferty: 21/8147
IZRAEL-Ziemia Święta
IZRAEL-Ziemia Święta

OPIS


IZRAEL-Ziemia Święta

Ramowy Program Pielgrzymki do Ziemi Świętej


1. dzień:

Wyjazd autokarem z parafii na lotnisko KTW, WAW,KRK, odprawa. Odlot do Tel Awiwu. Przejazd do Betlejem. Zwiedzanie bazyliki Narodzenia Pana Jezusa, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Betlejem lub Jerusalem.

2. dzień:

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: Betfage, Góra Oliwna - zwiedzanie kościoła Pater Noster, nawiedzenie kościoła Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Zwiedzanie Ogrodu Getsemani - bazyliki Agonii Pana Jezusa, kościoła Grobu NMP. Przejście pod Ścianę Płaczu, Góra Syjon: zwiedzanie Wieczernika i bazyliki Zaśnięcia NMP. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem lub Jerusalem.

3. dzień:

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Jerozolimy: Ogród Getsemani - bazylika Agonii Pana Jezusa - następnie zwiedzanie Starego Miasta. Via Dolorosa - Droga Krzyżowa, bazylika Grobu Świętego na Kalwarii - Golgocie. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem lub Jerusalem..

4. dzień:

Po śniadaniu wyjazd autokarem do Betanii - grób Łazarza. Następnie przejazd przez Pustynię Judzką, postój nad Morzem Martwym z możliwością kąpieli. Fakultatywne zwiedzanie Qumran. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem lub Jerusalem.

5. dzień:

Po śniadaniu wyjazd w okolice jeziora Genezaret: Góra Błogosławieństw, Kafarnaum - dom św. Piotra, Tabga - miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, kościół Prymatu św. Piotra. Nad jeziorem możliwość zakupienia obiadu - ryby św. Piotra oraz rejsu po jeziorze. Następnie Jardenit (Jordan) - odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Popołudniu nawiedzenie miejsca pierwszego cudu w Kanie Galilejskiej, gdzie uczestnicy mogą odnowić śluby małżeńskie. Obiadokolacja i nocleg w Tyberiadzie.

6. dzień:

Po śniadaniu zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania, kościół św. Józefa, wyjazd na Górę Tabor, zwiedzanie kościoła Przemienienia Pańskiego. Wyjazd do Betlejem z krótkim postojem w Jerycho. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem lub Jerusalem.

7. dzień:

Po śniadaniu wyjazd do Jerozolimy: zwiedzanie okolic Knessetu. Przejazd autokarem do Ain Karem, zwiedzanie miejsca narodzenia Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Elżbiety przez Matkę Bożą. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem lub Jerusalem.

8. dzień:

Po śniadaniu przejazd na lotnisko do Tel Awiwu. Przylot do KTW, WAW, KRK. Transfer autokarem do parafii.

Miejsce oraz godzina wylotu może ulec zmianie.

Informacje dodatkowe:

* W programie przewidziana jest codzienna Msza święta i czas na osobiste medytacje.
* W zależności od miejscowych uwarunkowań (np. święta żydowskie itp.) lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki. Opcjonalny rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim uzależniony jest od warunków pogodowych w danym dniu.
* W przypadku zorganizowanych grup z parafii program pielgrzymki może być rozszerzony zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z organizatorem wyjazdu z parafii.

* Cena pielgrzymki obejmuje:
- Transfer klimatyzowanym autokarem na lotnisko i z lotniska,
- Przelot samolotem w obie strony,
- 7 noclegów w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelach***,
- Wyżywienie w postaci śniadań (7) i obiadokolacji (7),
- Przejazdy w Ziemi Świętej klimatyzowanym autokarem,
- Opieka pilota oraz opieka duszpasterska,
- Opłaty lotniskowe i dopłaty do paliwa,
- Ubezpieczenie kosztów leczenia + NW i assistance (KL+NW+BP i A)

* Cena pielgrzymki nie obejmuje:
- Napojów do kolacji,
- Biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków w Ziemi Świętej (70 USD),
* Koszty fakultatywne: rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim (ok. 10 USD), ryba św. Piotra (ok. 18 USD), Qumran (7 USD), Massada (23 USD).
* Koszty biletów wstępu oraz zwyczajowych napiwków w Ziemi Świętej (70 USD).
* Osoby przewlekle chore podlegają obowiązkowemu do ubezpieczeniu,
* Osoby, które ukończyły 65 lat uiszczają dodatkową opłatę ubezpieczeniową w wysokości
40 zł (w przypadku gdy stanowią więcej jak 40% grupy).
* Paszport musi posiadać ważność minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki i nie może zawierać pieczątek libańskich, libijskich oraz syryjskich.


Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

termin dni typ oferty cena od osoby   REZERWACJA Schowek
2016-07-31 - 2017-07-31
(Niedziela - Poniedziałek)
9 katalogowa 2821 PLN = 890 USD zarezerwuj +


« Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony