Menu strony

Symbol oferty: 23/1819

ATRAKCJE

WILNO, TROKI, KOWNO

Jest to zaledwie "uszczknięcie" Litwy, dające jednak wyobrażenie jak zmienił się w ostatnich latach obraz tego kraju (oczywiście w znaczeniu pozytywnym) i przekonanie, że może się on stać celem jakże atrakcyjnych wycieczek i wyjazdów. Litwa, a zwłaszcza miejsca, które odwiedzamy podczas naszej wycieczki, są ściśle związane z historią Polski i przypominają o najświetniejszym okresie naszych dziejów - unii Korony z Pogonią. Na Litwie, a zwłaszcza w Wilnie pozostały zabytki i dzieła sztuki światowej klasy, które powinno się zobaczyć przed wyruszeniem "w Europę" aby być pozbawionym kompleksów "bo Polacy nie gęsi i ...”

OPIS

LITWA - WILNO, TROKI, KOWNO - Wycieczka objazdowa

Ramowy program:

1dzień- Wyjazd z Katowic o godz. 5.30. Przejazd przez: Częstochowę, Warszawę do granicy polsko-litewskiej. Przyjazd do Wilna ok. 17.00. Poznawanie starówki: słynna Ostra Brama, kościół św. Piotra i Pawła, klasztor św. Trójcy, prawosławny klasztor św. Ducha, Obiadokolacja, nocleg.

2dzień- Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Wilna: zaułek bernardyński wraz z domem Adama Mickiewicza, gotycki kościół św. Anny. Zakwaterowanie w hotelu. Po przerwie obiadowej kontynuacja zwiedzania Wilna: Kościół Katedralny, Dolny Zamek, Uniwersytet Wileński im Stefana Batorego. Wyjazd i spacer po wzgórzu Trzech Krzyży (podziwianie panoramy miasta).Cmentarz na Rossie, Dzielnica Żydowska, klasztor franciszkański, dom Moniuszki. Powrót do Wilna. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

3dzień- Po śniadaniu przejazd do Trok dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego - siedziby Kiejstuta i Witolda. Podziwianie krajobrazów kompleksu jezior trockich. Odwiedzenie Nowego Zamku na półwyspie, ulicy, karczmy i cmentarza Karaimów, Kościoła Farnego z 1409 r. ufundowanego przez Księcia Witolda. Możliwość rejsu jachtem po Jeziorze Galve (wspaniałe widoki na zamek i Pałac Tyszkiewiczów). Przejazd w kierunku Kowna. Odwiedzenie zespołu klasztornego Kamedułów (zabytek kl.”O”) w Pożajściu. Zwiedzanie kowieńskiej starówki m.in.: Dom Peruna - piękna gotycka kamienica, Kościół Archikatedralny z XVw., strzelisty, barokowy ratusz i Plac Ratuszowy, kościoły: NMP i św. Mikołaja z XVw., pozostałości zamku kowieńskiego. Spacer Aleją Wileńską. Możliwość odwiedzenia oryginalnego Muzeum Etnograficznego (-Muzeum Diabłów”). Około 19.30 wyjazd w kierunku Polski.

4dzień- Przyjazd do Warszawy ok. 1.00, Katowic ok. 5.00. Zakończenie imprezy.

Świadczenia: 2 noclegi w hotelu (pok. 2os z łaz.), 2 śniadania i 2 obiadokolacje, autokar lux (dla małych grup bus z klimatyzacją), ubezpieczenie, pilot, przewodnicy w Wilnie i Kownie.

Cena nie obejmuje: kosztów wstępów ok.10 Euro/os (z rejsem ok. 15-20Euro/os).

UWAGA WAŻNE: W dniu dopłaty - ostateczne rozliczenie zakupionej oferty, obowiązuje aktualizacja ceny wg kursu sprzedaży banku NBP obowiązującego w tym dniu.

UWAGI:
1. Minimalna wymagan iość uczestników to 24 osoby. Termin powiadomienia klienta na piśmie o ewentualnym odwołaniu imprezy turystycznej z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń to 7 dni do rozpoczęcia imprezy.
2. Transfery antenowe realizujemy przy min.6 osobach z: Wrocławia -dopłata 100zł; Krakowa, Opola - 50zł.
3. Program imprezy podany jest ramowo - kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie jest upoważniony do oprowadzania wewnątrz obiektów.
4. Osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są do pok.2- lub 3osobowego. Zakwaterowanie w pok.1os. za dopłatą, ok.30 Euro (tylko na zamówienie)
5. Dla grup zorganizowanych: 10-15% rabatu (w zależności od licebnośi grupy).

TERMINY I CENA

TERMINY:
01.05-04.05.2013
04.07-07.07.2013
15.08-18.08.2013
06.09-09.09.2013
08.11-11.11.2013

CENA: 175 EUR/os
(płatne wg kursu sprzedaży banku NBP z dnia dopłaty)


Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezę
CzęstochowaMc Donald's/stacja przy trasie E7507.30
KatowicePl. Andrzeja - tył dworca PKP05.30
WarszawaPKiN Sala Kongresowa ul.E.Platerok.09.30

Atrakcje


Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

    « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony