Menu strony

Symbol oferty: 33/2307

OPIS

Zachwycający widok z Wieży Eiffle'a
* Wspaniała Bazylika Sacre-Coeur
* Wersal - klejnot baroku
* Spacer po Champs Elysees
* Malownicze zamki nad Loarą


DZIEŃ 1:
Zbiórka uczestników wycieczki. Przejazd przez Czechy i Niemcy. Nocna podróż.

DZIEŃ 2:
W godzinach popołudniowych przyjazd do ORLEANU - miasta o królewskich i republikańskich tradycjach, kojarzonego z postacią Joanny d"Arc. Zwiedzanie: Stare Miasto, XVI-wieczny hotel Groslot, gotycka katedra Saint-Croix, pomnik Joanny d"Arc. Przejazd do hotelu w okolicy Orleanu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie zamków nad Loarą: CHAMBORD - wspaniała rezydencja królewska o oryginalnej architekturze w stylu pierwszego okresu renesansu. To największa rezydencja w dolinie Loary powstała z inicjatywy Franciszka I i najprawdopodobniej wg pierwotnego projektu Leonarda da Vinci. CHENONCEAU - ten piękny renesansowy zamek oryginalnie usytuowany na rzece Cher, służący rozrywkom budowany był staraniem kobiet z arystokratycznych rodów; wysadzana platanami aleja prowadzi do wspaniałych ogrodów. AMBOISE - zamek o największej randze historycznej; mieszkał tu Ludwik XI, urodził się i umarł Karol VIII, a Franciszek I i Katarzyna Medycejska byli częstymi gośćmi; prawdziwym klejnotem architektury gotyckiej jest Kaplica św. Huberta - domniemane miejsce pochówku Leonarda da Vinci. CHAUMONT-sur-LOIRE usytuowany na wysokim wzgórzu na lewym brzegu Loary, jest jednym z najbardziej malowniczych. Obecny zamek stoi w miejscu, w którym wcześniej znajdowały się dwie fortece. AZAY-le-RIDEAU - jeden z najpiękniejszych zamków w Dolinie Loary. Jego harmonijna, jasna sylwetka na tle zieleni i wody zachwycała zapewne nie tylko Honore Balzaca, który nazwał go brylantem osadzonym w Indre. (Do wyboru zwiedzanie wnętrz tylko jednego zamku, pozostałe zamki będą zwiedzane wyłącznie z zewnątrz). Przejazd do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 4:
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie PARYŻA: Opera Garnier, Muzeum Perfum Fragonard (będzie możliwość zakupów po preferencyjnych cenach, a tak- że zapoznania się z technologią produkcji perfum). Następnie przejedziemy na Plac Vendome, przy którym znajduje się Hotel Ritz. W Muzeum d"Orsay, które znajduje się w byłym dworcu kolejowym będzie można podziwiać unikalną kolekcję obrazów impresjonistów. Przejście do dzielnicy Montmartre przez Plac Blanche ze słynnym kabaretem Moulin Rouge. Plac Pigalle, położona w pobliżu bazylika Sacre-Coeur. Zwiedzanie Montmartre"u zakończymy na Place du Tertre, który jest historycznym miejscem powstania najbardziej znanego z nowoczesnych prądów malarskich - impresjonizmu. Czas wolny, rejs statkiem po Sekwanie (cena około 12 EUR). Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 5:
Po śniadaniu przejazd do WERSALU - zwiedzanie ogrodów i pałacu, który był rezydencją francuskich Ludwików i klejnotem klasycyzmu barokowego. Znajduje się tu kilka polskich akcentów m. in.: stół, na którym podpisano akt niepodległości Polski po I Wojnie Światowej i apartamenty królowej Marii Leszczyńskiej, żony Ludwika XV. Przejazd do współczesnej atrakcji PARYŻA do dzielnicy XXI wieku "La Défense"- największego centrum biznesu i handlu. Powrót do centrum miasta, Łuk Triumfalny, spacer po Champs Elysees - najsłynniejszej alei świata. Czas wolny. Dalsze zwiedzanie: Trocadero, Hotel des Invalides z grobem Napoleona, Pola Marsowe, Wieża Eiffel"a. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEN 6:
Po śniadaniu opuszczenie pokoi, przejazd do centrum PARYŻA na piesze zwiedzanie miasta: Dzielnica łacińska - pamiętająca czasy Rzymian i mówiących po łacinie studentów najstarszego uniwersytetu paryskiego - Sorbony. Na wzgórzu świętej Genowefy znajduje się Pantheon - gdzie spoczywają zasłużeni obywatele Francji, a wśród nich Maria Curie- Skłodowska. Przejście do Ogrodów Luksemburskich, w których mieści się XVII - wieczny Pałac Luksemburski. Kolejna dzielnica - La Cité - najstarsza część i kolebka Paryża z Katedrą Notre-Dame. Sainte Chapelle - najpiękniejsze witraże Europy, Conciergerie - dawne więzienie, Pałac Sprawiedliwości. Przejazd do Centrum Pompidou - symbolu nowoczesności z zewnętrznymi rurami, rusztowaniami i windami. Niedaleko stoi Hotel de Ville - budynek merostwa Paryża. Czas wolny. Ciąg dalszy zwiedzania: Les Halles, kościół św. Eustachiusza, Luwr, Ogrody Tuileries, Place de la Concorde. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

DZIEŃ 7:
Powrót do Polski w godzinach porannych.


Biuro Podróży ABA TOUR zastrzega sobie, że w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów, zmianie może ulec kolejność zwiedzania.

Niniejsza propozycja ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
Zapytania prosimy kierować na adres: abatour@abatour.pl

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

    « Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony