Podobne oferty

Symbol oferty: 40/1670

OPIS

1 dzień
Wyjazd z Krakowa w godzinach rannych, przejazd autokarem do Włodzimierza Wołyńskiego (przejście graniczne Dorohusk / Jagodine), obiadokolacja i nocleg w okolicach Włodzimierza Wołyńskiego.

2 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Włodzimierza Wołyńskiego niegdyś stolicy Księstwa Włodzimiersko-Wołyńskiego i siedziby biskupstwa Cerkwi Kijowskiej. Spacer po mieście, sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, pałac biskupów unickich, XIV-wieczna cerkiew św. Bazylego, barokowy kościół św. Joachima i Anny. Przejazd do Łucka przez Sokal (zespół klasztorny Bernardynów, cerkiew św. Mikołaja) i Beresteczko (miejsce bitwy, którą stoczyły w 1651 r. wojska polskie króla Jana Kazimierza z połączonymi armiami Bohdana Chmielnickiego i krymskiego chana Islama Gireja. Bitwa zakończyła się miażdżącym zwycięstwem wojsk królewskich. W latach 1912-1914 na polu bitewnym została wzniesiona świątynia-pomnik -Kozackie Mogiły”).Obiadokolacja i nocleg w okolicach Łucka.

3 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Łucka, jednego z najstarszych miast na Wołyniu. W Łucku urodził się Alojzy Feliński, współtwórca pieśni Boże coś Polskę, przez dłuższy czas mieszkał tu również Józef Ignacy Kraszewski. W programie: XIV-wieczny zamek Lubarta, wznoszący się na wzgórzu, w zakolu Styru, katedra św. Piotra i Pawła, renesansowa synagoga, uważana za jedną z najpiękniejszych w dawnej Polsce, cerkiew katedralna Świętej Trójcy. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Łucka.

4 dzień
Śniadanie, przejazd do miejscowości Ostróg, siedziby rodu Ostrogskich. W programie: zamek książąt Ostrogskich, fragmenty dawnych umocnień z imponującą Bramą Łucką, następnie przejazd do Tarnopola, po drodze postój w Krzemieńcu, zwiedzanie miejsc związanych z życiem Juliusza Słowackiego i jego matki Salomei. Obiadokolacja i nocleg w Tarnopolu.

5 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Tarnopola, jednego z najważniejszych ośrodków Zachodniej Ukrainy, w programie: zamek, niegdyś własność Tarnowskich i Potockich, barokowy kościół i klasztor Dominikanów, ufundowany przez Józefa Potockiego, przejazd do Kamieńca Podolskiego przez Czortków ( kościół Dominikanów, synagoga w stylu mauretańskim) i Skałę Podolską (ruiny zamku książąt Koriatowiczów z XIV w., położone nad malowniczym jarem Zbrucza). Obiadokolacja i nocleg w Kamieńcu Podolskim.

6 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Kamieńca Podolskiego, historycznej stolicy Podola. W programie: twierdza ze Starym i Nowym Zamkiem, Stare Miasto otoczone murami miejskimi z systemem baszt i zachowanymi dawnymi dzielnicami: polską, ormiańska i ruską, kanion rzeki Smotrycz. Następnie przejazd do Czerniowiec przez Chocim (potężna twierdza malowniczo położona nad brzegiem Dniestru). Po południu spacer po Czerniowcach - dawnej stolicy wielokulturowej Bukowiny, nazywanej często -małym Wiedniem Wschodu”).Obiadokolacja i nocleg w Czerniowcach.

7 dzień
Po śniadaniu wyjazd w drogę do Lwowa przez Stanisławów (obecna nazwa Iwano Frankowsk) - miasto o niepowtarzalnej atmosferze, pełne zabytków: kolegiata NMP, barokowy kościół ormiański, pomnik Mickiewicza, barokowy kościół Jezuitów, modernistyczny ratusz. Obiadokolacja i nocleg we Lwowie.

8 dzień
Śniadanie, zwiedzanie Lwowa , stare miasto z Katedrą Łacińską i Ormiańską, Kaplica Boimów, najstarsza lwowska apteka, opera, przejazd w kierunku granicy. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:
przejazd autokarem lub busem
7 noclegów w hotelach, pokoje 2 i 3 os.
wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
opiekę pilota
ubezpieczenie KL i NNW Signal Iduna
Cena nie zawiera:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodników lokalnych

Atrakcje

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:« Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony