Wrocław - wycieczka jednodniowa

Podobne oferty

Symbol oferty: 5444640/111
Wrocław - wycieczka jednodniowa
Wrocław - wycieczka jednodniowaWrocław - wycieczka jednodniowaWrocław - wycieczka jednodniowaWrocław - wycieczka jednodniowaWrocław - wycieczka jednodniowaWrocław - wycieczka jednodniowaWrocław - wycieczka jednodniowaWrocław - wycieczka jednodniowaWrocław - wycieczka jednodniowaWrocław - wycieczka jednodniowaWrocław - wycieczka jednodniowaWrocław - wycieczka jednodniowaWrocław - wycieczka jednodniowa

PROGRAM WYCIECZKI

Na zwiedzanie tego pięknego miasta na Dolnym Śląsku udamy się wczesnym rankiem. Na miejscu zobaczymy wrocławską starówkę - Rynek, Plac Solny i zabykowe kamieniczki Starego miasta - m.in. Jasia i Małgosię. Później przejdziemy pod gmachy Uniwersytetu Wrocławskiego z Aulą Leopoldyńską oraz Opery Dolnośląskiej. Następnie przewidziany został czas wolny. Po zbiórce pojedziemy oglądać Panoramę Racławicką, monumentalne dzieło kilku malarzy tworzących na przełomie wieków XIX i XX. Po tych doznaniach estetycznych przyjdzie pora na wrocławskie zoo prowadzone przez Hannę i Antoniego Gucwińskich. To stamtąd nadawany jest program "Z kamerą wśród zwierząt". Po sprawdzeniu, jak w rzeczywistości wygląda hipopotam, krokodyl i pirania, ruszymy w drogę powrotną.

CENA ZAWIERA

transport, opiekę pilota, ubezpieczenie NW

CENA NIE ZAWIERA

biletów wstępu oraz przewodników lokalnych

Atrakcje

Katedra Prawosławna Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy, dawny kościół św. Barbary:
kaplicę wzniesiono około połowy XIII wieku, na początku XV wieku do kaplicy dobudowano prosto zamknięte prezbiterium, a po roku 1465 na jej miejscu powstał trzy nawy większego halowego korpusu z dwiema wieżami, z których dokończono tylko południową. W 1526 roku świątynię przejęła gmina ewangelicka
po odbudowaniu kościoła ze zniszczeń wojennych, w 1963 roku urządzono w nim cerkiew prawosławną
następnie domalowano nową dekorację malarską, witraże w typie bizantyjskim oraz ikonostas.

Ratusz:
powstał pod koniec XIII wieku jako parterowy budynek z cegły, z wysokim dachem i 15-metrową wieżą.
W połowie XIV wieku powstały Izba Radnych i Sala Sądowa w stronie północno-wschodniej oraz Izba Ławników i kaplica (Sala Książęca) w nadbudowanym piętrze.

Ogród Japoński:
powstał w roku 1913 zaprojektowali go Friedrich Maximilian von Hochberg, były ambasador Cesarstwa Niemieckiego w Japonii oraz japoński ogrodnik Mankichi Arai. Obecnie ogród jest ulubionym miejscem spacerów mieszkańców Wrocławia. Ogród może się poszczycić wieloma gatunkami roślin z Azji Wschodniej, w tym 30 z nich spotykać możemy tylko w Japonii głównymi atrakcjami tego miejsca są: kamienna plaża (Suchama) i kamienny ogród (Kuzan-Hakkai), most łukowy (Taiko Bashi) oraz pawilon herbaciany (Azu-maya)

Godziny wyjazdów

Punkty LoyaltySystem

  Zniżka przyznana w punktach: 2% od wartości transakcji

Terminy i ceny:

termin dni typ oferty cena od osoby     Schowek
2015-01-04 - 2016-06-26
(Niedziela - Niedziela)
1 katalogowa 60 PLN zarezerwuj +


« Powrót do wyników wyszukiwaniaPrzejdź do strony głównejPrzewiń do góry strony