Oferta

no conv : no conv : no conv :
Transport:Brak informacji
Wyżywienie:Brak informacji
Zakwaterowanie:Brak informacji
Wyposażenie:
Brak informacji

Symbol oferty:652/2574 Pobierz:  pdf word

Cena podstawowa:
autokar, Uczestnik 
Touroperator:musisz się zalogować

Zobacz inne oferty z:
Przeczytaj opis państwa: no conv :

świadczenia

Program ramowy

Dzień 1 (01.05.15)
Wyjazd z Poznania o godz. 06.00. Bezpośredni przejazd do Gdańska, zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych zabytków i najciekawszych miejsc Starego Miasta i Głównego Miasta Gdańska (zwiedzanie wewnątrz - tylko obiekty przy których jest to zaznaczone). Przez wyspę Spichrzów i Zielony Most przejdziemy do Zielonej Bramy, która stanowiła początkowo fragment umocnień miasta, a następnie została przebudowana
na rezydencję królewską. Poczujemy wyjątkową atmosferę Drogi Królewskiej (jest to wspólna nazwa dwóch reprezentacyjnych ulic Gdańska, Długiego Targu i ulicy Długiej). Na naszej drodze, między innymi, Złota Kamienica, Fontanna Neptuna czyli nieoficjalny symbol Gdańska, Dwór Artusa (zwiedzanie), Ratusz Głównego Miasta, Złota Brama, Katownia i Wieża Więzienna, Brama Wyżynna oraz Dwór Bractwa św. Jerzego. W trakcie spaceru Długim Targiem, czas wolny.
Zobaczymy również: Bazylikę Mariacką, największy ceglany kościół świata z wyjątkowym zegarem astronomicznym, wraz z sąsiadującą z bazyliką Kaplicą Królewską oraz ulicę Mariacką. Spacer po historycznym centrum zakończymy na Długim Pobrzeżu pod Żurawiem, bardzo charakterystycznym dla Gdańska dźwigiem portowym napędzanym siłą mięśni pracowników.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2 (02.05.15)
Po śniadaniu przejazd do Oliwy, gdzie zobaczymy słynną Katedrę Oliwską oraz usłyszymy podczas koncertu, brzmienie wspaniałych organów oliwskich, uznawanych obok organów we Fromborku, św. Lipce i Leżajsku za najpiękniejsze w Polsce. Wychodząc z katedry przejdziemy się przez chwilę wspaniałymi alejkami Parku Cystersów. Dawno temu tymi alejkami wędrowali pobożni mnisi rozmyślając o Panu Bogu i... towarach przywożonych z zamorskich krajów do Gdańska. Następnie pojedziemy na Westerplatte, gdzie 1 września 1939 roku rozpoczęła się druga wojna światowa. Przejdziemy do Pomnika Obrońców Wybrzeża, a następnie do małego muzeum poświęconego obronie Westerplatte we wrześniu 1939 roku.
Kolejnym miejscem, które odwiedzimy będzie Sopot, gdzie udamy się na spacer po tzw. Monciaku (ul. Monte Cassino), przy którym m.in. znajduje się -Krzywy Domek” oraz wejdziemy na Molo (najdłuższy tego typu obiekt nad Bałtykiem - 515 metrów w głąb Zatoki Gdańskiej) - oglądanie panoramy: Grand Hotel, Zatoka Gdańska, czas wolny. Następnie udamy się do Gdyni, gdzie przejdziemy spacerem na Skwer Kościuszki oraz zwiedzimy słynny żaglowiec-muzeum -Dar Pomorza”.
Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3 (03.05.15)
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd w okolicę Długiego Targu w Gdańsku, czas wolny. Ok. godz. 11:00 wyjazd w drogę powrotną do Poznania. Po drodze wizyta w Szymbarku, gdzie zobaczymy m.in. najdłuższą deskę na świecie, Dom do góry nogami, Dom Sybiraka, Bunkier z czasów II wojny światowej, Zabytkowy kościółek z Sybiru. Czas wolny, możliwość zjedzenia obiadu w karczmie.
Przyjazd do Poznania ok. godz. 21:00, zakończenie imprezy.

Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania z przyczyn niezależnych od Biura, może ulec zmianie.

Termin

01-03.05.2015

Świadczenia zawarte w cenie

- przejazd komfortowym autokarem
- 2 noclegi ze śniadaniem w hotelu w Trójmieście lub okolicy, pokoje 2 os. z łazienką,
- realizacja programu pobytu
- opieka pilota, przewodnika w Gdańsku
- ubezpieczenie NNW 10.000 zł. - TU Signal Iduna

Atrakcje

Zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych zabytków i najciekawszych miejsc Starego Miasta i Głównego Miasta Gdańska: wyspa Spichrzów i Zielony Most ,Zielona Bramy, Droga Królewska, Złota Kamienica, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa (zwiedzanie), Ratusz Główny Miasta, Złota Brama, Katownia i Wieża Więzienna, Brama Wyżynna oraz Dwór Bractwa św. Jerzego. Długi Targ , Bazylika Mariacka, Kaplica Królewska oraz ulica Mariacka, Długie Pobrzeże.

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny