strona głównapoprzednia stronaStacje
narciarskie
Badia

Badia

Alta Badia to jedna z największych i najbardziej znanych pięciogwiazdkowych stacji narciarskich Dolomitów. Sama Alta Badia to blisko 130 km tras narciarskich, wśród których znajdują się zarówno widokowe, długie i łatwiejsze trasy.
Badia - ośrodek narciarski w prowincji Bolzano w północnych Włoszech w regionie narciarskim Alta Badia, obejmującym miejscowości: Corvara, Badia i La Valle, pełne restauracji, sklepów i całego zaplecza niezbędnego dla narciarzy. Często odbywa się tu Puchar Świata w narciarstwie alpejskim.
Alta Badia łączy się siecią wyciągów z dysponującą około 500 km tras narciarskich Sella Ronda.
Wyciągi narciarskie
Kurort Alta Badia ma 51 wyciągów narciarskich.
12 wyciągów orczykowych
30 wyciągów krzesełkowych
10 kolei gondolowych

Trasy narciarskie
 • 130 km tras narciarskich
 • 66 trasy narciarskie
 • 50 (70 km) niebieskie łatwe dla wszystkich
 • 15 (52 km) czerwone, średnio trudne
 • 1 (8 km) czarne trasy trudne, tylko dla doświadczonych narciarzy
 • Długość tras biegowych 40 km
Mapa ośrodka
mapa Badia
Badia
Badia
Badia
Badia
Badia
Badia
Badia
Badia
Badia
Badia
Badia
Badia
Badia
Bezpośrednie połączenie do ponad 500 km tras w obszarze narciarskim Sella Ronda. Centralne położenie w karuzeli Dolomiti Superski obejmujące 450 wyciągów oraz 1220 km tras !!! Idealne miejsce na wycieczki narciarskie w Dolomitach na Sella Ronda, Skitour szlakiem Pierwszej Wojny Światowej, jak i wyjazd na lodowiec Marmolada.

Atuty Alta Badia

 • Wysokość 1350 - 2778 m n.p.m.
 • Sezon narciarski od 26.11.2016 do 01.04.2017 z możliwością przedłużenia
 • jazda poza trasami
 • oświetlone stoki
 • Informacje w skrócie

  Cennik karnetów narciarskich 6-dniowych w zależności od sezonu od 197 - 233 EUR.

  Karnety narciarskie

  Ciekawostki

 • Najdłuższa trasa Vallon-Corvara, 4,3 km długości, różnica poziomów 973 m
 • Zimowe piesze szlaki ponad 80 km
 • Naturalny tor saneczkowy Tru Liosa Foram w San Cassiano 3,5 km długości
 • Tor saneczkowy Punta Trieste - Corvara - 2 km długosci
 • Tor Pralongia/Stores - Armentarola / San Cassiano - 3km
 • Tor Spescia/ La Val - Armentara - La Crusc - 10 km
 • Kryte lodowisko w Corvarze
 • Zamarznięte jezioro Sompunt w Peedraces
 • Ladyńska kuchnia, kursy gotowania potraw regionalnych
 • Dla snowboardzistów

  Park Snowboardowy Alta Badia znajduje się na płaskowyżu Piz Sorega w samym sercu Dolomitów. Snowpark Alta Badia to jeden z najlepszych z snowparków grupy Dolomiti Super Freestyle. To właśnie w Alta bada odbywa się jedna z największych imprez snowboardowych: La Freestyla, przez lata stały przystanek ma tutaj QParks Tour.
  Park składa się z trzech obszarów, dla początkujących, średnio zaawansowanych i profesjonalistów. Na łącznej długości 480 m, tegoroczny set-up będzie bardzo zróżnicowany dzięki idealnie ustawionym przeszkodom. W snowparku Alta Badia czekają: boxes, rails, jumpers, slides, wave riders, tubes, three-kickers Medium Line.


  Dla najmłodszych

  Szkółka narciarska dla dzieci.
  2 tory saneczkowe.
  Wypożyczalnia sanek.
  Park dla dzieci.
  Wyciąg dla dzieci.
  Stoki narciarskie dla dzieci.

  Polecamy oferty

  Pre da Nai Apartament - Włochy - Alta Badia - Dolomity - Corvara
  8 dni od 787 PLN
  Alpejska linia lotnicza Gdańsk Włochy z transferem do hotelu i transferem bagażu (40kg) BGY GDN
  5 dni od 30 PLN
  Antares rezydencja - Włochy - Alta Badia - Dolomity - Colfosco
  8 dni od 1175 PLN
  Skibus Alta Badia przejazd w dwie strony Alta Badia Val di Fassa (Włochy)
  10 dni od 490 PLN
  Antermoia*** - Włochy - Dolomity - Alta Badia - San Martino in Badia
  8 dni od 213 PLN
  Rosra apartamenty - Włochy - Alta Badia - Dolomity - La Villa
  8 dni od 1085 PLN
  Apartamenty Corvara - Włochy - Alta Badia - Dolomity - Corvara
  8 dni od 780 PLN
  La Villa - Alta Badia - apartamenty - Włochy - Alta Badia - Dolomity - La Villa
  8 dni od 780 PLN
  Ladinia*** - Włochy - Alta Badia - Dolomity - La Villa
  8 dni od 2652 PLN
  Apartamenty Badia
  8 dni od 634 PLN
  Domina Inn Miramonti **** - Corvara (1568 m) - Val Badia - Włochy - Alta Badia - Dolomity - Corvara
  8 dni od 30 PLN
  Sonia rezydencja - Włochy - Alta Badia - Dolomity - La Villa
  8 dni od 1841 PLN
  Hotel Cime Bianche**
  8 dni od 1732 PLN
  La Villa Apartamenty - Włochy - Alta Badia - Dolomity - La Villa
  8 dni od 1405 PLN
  Parkhotel Planac*** - Włochy - Alta Badia - Dolomity - Corvara
  8 dni od 3143 PLN
  Atoria**** Residence Sporthotel - Włochy - Alta Badia - Dolomity - La Villa
  8 dni od 1928 PLN
  Apartamenty Corvara - Włochy - Alta Badia - Dolomity - Corvara
  8 dni od 946 PLN
  Karnet narciarski Alta Badia
  8 dni od 775 PLN
  Hotel Diamant Pokój 2-3 osobowy
  8 dni od 1490 PLN
  Diamant Hotel Pokój 2-4 os.
  8 dni od 1606 PLN
  Arkadia***+ - Włochy - Alta Badia - Dolomity - Corvara
  8 dni od 1703 PLN
  EUR
  8 dni od PLN
  EUR
  8 dni od PLN

  Miejscowości zimowe

  Badia
  Badia miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Trydent-Górna Adyga, w prowincji Bolzano (Tyrol Południowy) w regionie narciarskim Alta Badia.
  Liczba mieszkańców gminy wynosi 3358.Język ladyński jest językiem ojczystym.
  To jedna z największych i najbardziej znanych pięciogwiazdkowych stacji narciarskich Dolomitów. Sama Alta Badia to blisko 130 km tras narciarskich, wśród których znajdują się zarówno widokowe, długie i łatwiejsze trasy, jak i znane rozgrywanych tutaj zawodów Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim, doskonale przygotowanych i utrzymanych tras dla zaawansowanych narciarzy. Ale to nie wszystko - Alta Badia łączy się siecią wyciągów z dysponującą około 500 km tras narciarskich "area Sella Ronda". Najbardziej znane miejscowości Alta Badia to Corvara, La Villa i San Cassiano, pełne restauracji, sklepów i całego zaplecza niezbędnego dla narciarzy. W Alta Badia każdy znajdzie trasy odpowiednie dla siebie, zadowoleni widokowych i długich łagodnych tras będą zarówno rodziny z dziećmi, jak i amatorzy narciarstwa i relaksu, niezapomniane widoki i różnorodność tras sprawią iż nie będą nimi znudzeni nawet wytrawni narciarze, ci ostatni zadowoleni będą również z pucharowych tras o dużym stopniu trudności oraz miłośnicy narciarskich wypraw którzy mogą tu szusować codziennie na innych niż dnia poprzedniego trasach poznając najciekawsze zakątki Dolomitów i najlepsze ośrodki narciarskie, Alta Badia łączy się bowiem ze słynną Sella Ronda.
  Południowy Tyrol leży pomiędzy Austrią i Szwajcarią, na terenie północnych Włoch. Między alpejskimi szczytami tworzącymi naturalną granice Austrii i Włoch, a śródziemnomorskim krajobrazem opadających stoków w kierunku Werony. Na granicy niemieckiego i włoskiego obszaru językowego, ale jeszcze w Niemczech, gdzie ponad 98% zamieszkałej ludności w północnej części POłudniowego Tyrolu rozmawia w języku niemieckim, a nazwy miejscowości są w języku niemieckim i mniej znane w języku włoskim. A więc w języku niemieckim, jedziemy na Kronplatz, a w języku włoskim na Plan de Corones. Poszczególne regiony naznaczone są kontrastem na podobieństwo całej prowincji. Regiony turystyczne w Dolomitach zapraszają swoim urokiem, niesamowitymi krajobrazami zapychającymi dech, a te krajobrazy tworzą wrażenie świata 3D w innych wymiarach, w których każdy aparat fotograficzny sprawdzi się, podczas aktywnego korzystania z wakacji podczas wędrówek, jazdy na rowerze, wycieczek samochodowych po krętych drogach i przełęczach, jazdy na nartach pośród niedostępnych i ostro pnących się w górę skalistych szczytów Dolomitów. Południowa część Południowego Tyrolu z Bolzano czyli po niemiecku Bozen i okolice, stolica autonomicznej prowincji Bolzano - Alto Adige w regionie Trydent - Górna Adyga jest ważnym zimowym ośrodkiem turystycznym i kulturalnym, w którym już tylko około 27 % rozmawia w ojczystym języku niemieckim, a dla ponad 73% język włoski jest językiem ojczystym. W czasach historycznych miasto Bolzano kolejno przechodziło z rąk książąt Tyrolu lub biskupów Trydentu. W XVI wieku przeszło w ręce Habsburgów, a pod koniec XVII wieku pod władzę Bawarii. W 1809 roku Bolzano zostało włączone do Królestwa Włoch przez Napoleona. Po upadku Napoleona włączone siłą do Austrii. Po I wojnie światowej przyłączone ponownie do Włoch, a w okresie rządów faszystowskich poddane przymusowej italinizacji, poprzez sprowadzenie tysięcy włoskich robotników. W 1969 roku rząd włoski po wielu zabiegach miejscowych patriotów przyznał całemu regionowi autonomię. Dzisiaj Bolzano zaprasza na doskonałe wina, podziwianie twierdz i zamków posadowionych na łagodnych wzgórzach, wygrzewanie się w rozkosznie ciepłym klimacie oraz zwiedzanie stolicy Bolzano: gotycka katedra z XIII-XIV wieku, kościół romański, klasztor dominikański z freskami Giotta, Muzeum Archeologiczne z mumią Oetziego, człowieka zmarłego 3300 p.n.e. Zamek Mareccio, Zamek Runkelstein, Łuk Triumfalny. W Bolzano co roku odbywa się konkurs pianistyczny imienia Ferruccio Busoniego.

  W dolinie Valle Isarco, w języku niemieckim Eisacktal, dolinie pełnej szlaków królują piesze wędrówki w górach, przez średniowieczne miasteczka i wzdłuż szlaków tematycznych: rowerowych, winiarskich, w tym także kulinarnych. Głównym wyznacznikiem tej doliny jest wypływająca z przełęczy Brenner rzeka, która łączy się w dolinie Inn i przepływa przez miejscowości Sterzing, Bressanone, Chiuso i Bolzano.

  Region Merano Meran i okolice najpełniej obrazują kontrasty Południowego Tyrolu: uzdrowisko Merano otoczone jest palmami, a w pobliżu rysują się dumne trzytysięczniki należące do Texelgruppe.

  Na zachodzie prowincji niesamowite wrażenie wywiera silnie związany z kulturą region Val Venosta Vinschgau, z najwyższym szczytem -Królem Ortlerem”, mistyczną wieżą kościoła w jeziorze Reschensee oraz szeroką doliną z niepowtarzalnym mikroklimatem.

  Poznaj regiony Południowego Tyrolu i wybierz cel swojej kolejnej podróży.